اعتماد مردم به ناجا؛ بزرگترین سرمایه اجتماعی پلیس

فرمانده انتظامی استان در همایش بزرگ طلایه داران ترافیک گفت : اعتماد مردم به ناجا بزرگترین سرمایه اجتماعی این نیرو است .

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “مهدیان نسب” در همایش بزرگ طلایه داران ترافیک گفت: شعار هفته ناجا نشان دهنده این است که مردم امنیت ساز و ناجا حافظ امنیت است،هرجا مردم محکم پای کار باشند امنیت پایدارتر است .

وی افزود: اعتماد مردم به ناجا بزرگترین سرمایه اجتماعی این نیرو به شمار می رود و طبق سنجش های انجام شده در سرمایه های اجتماعی، ۸۵ درصد از مردم استان از عملکرد این نیرو راضی هستند.

سردار مهدیان نسب در خصوص راهکارهای کاهش تخلفات و تصادفات نیز گفت: سخت گیری در خصوص اعطای گواهینامه های رانندگی در آموزشگاه های مربوطه و استفاده از فناوری و تجهیزات الکترونیکی در جهت کنترل تخلفات رانندگی می تواند تأثیرات مثبتی در خصوص سوانح و حوادث ترافیکی داشته باشد.

کاهش ۲۹ درصدی متوفیان تصادفات در معابر درون شهری

فرمانده انتظامی استان از کاهش ۲۹درصدی متوفیان تصادفات در معابر درون شهری در ۶ماهه اول سال جاری خبر داد و این را موفقیت بزرگ را برای کلیه دستگاه های متولی در امر ترافیک از جمله پلیس دانست.

وی گفت: درمان یک مصدوم هزینه های سنگینی برای وی،خانواده و دولت دارد و اگر فرد در تصادف به معلولیت های جسمی دچار شود این هزینه ها سرسام آور خواهد شد.

کاهش تلفات و خسارات با توجه به قانون و توصیه های پلیس

در ادامه این همایش معاون امور عمرانی استاندار و رئیس شورای ترافیک استان گفت: شاخص های مطلوبی در توسعه آزادراه هاو بزرگراه ها وجور دارد که از میانگین کشوری بیشتر است و همین موجب گردیده که سوانح رانندگی به صورت رخ به رخ کاهش یابد.

مهندس عراقی مهم ترین مؤلفه را در جهت کاهش تلفات و خسارات توجه به قانون و توصیه های پلیس دانست و گفت: در کشورهای مختلف جهان تخلفات رانندگی در پرونده افراد ثبت می شود و برای دریافت هر امتیازی اگر آنان تخلفات رانندگی را مرتکب شده باشند با مشکل مواجه خواهند شد.

معاون امور عمرانی استاندار و رئیس شورای ترافیک استان در پایان بیان داشت: ارائه مجوز های مستقل توسط برخی نهاد ها و عدم هماهنگی با پلیس راهور از جمله مهم ترین مشکلات بروز گره های ترافیکی است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم بیش از ۳۰نفر از فعالان و طلایه داران نمونه ترافیک توسط مسئولین استانی مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفتند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *