نقش موثر پليس و دستگاه قضا در پيشگيري از جرم

رييس پليس مبارزه با مواد مخدر استان ، نقش موثر پليس و دستگاه قضا در پيشگيري از جرم و نهادينه کردن امنيت در جامعه را مهم برشمرد.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس ، سرهنگ “هبت اله فرخي”درنشست تعاملي مسئولان دستگاه قضا و پليس مبارزه با مواد مخدر استان که در دفتر دادستان مرکز استان برگزار شد ، با تقدير از همكاري دستگاه قضائي در جهت ارتقاء امنيت لرستان ، خواستار تعامل بيش از پيش اين دو دستگاه شد.

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي و دستگاه قضائي نقش مهمي در پيشگيري از جرم و نهادينه كردن امنيت در جامعه دارند افزود : نيل به سوي امنيت پايدار در سايه توجه به مؤلفه هاي اجتماعي و تعامل با ساير سازمان ها به ويژه دستگاه قضائي ميسر مي شود
فرخي در ادامه افزود: در حوزه معتادان ، همه دستگاه‌ها بايد همکاري کنند . اين کاري نيست که پليس و دستگاه قضائي به تنهايي آن را به سرانجام برسانند بلکه همکاري سازمان هاي مرتبط در اين زمينه را مي طلبد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اينکه امروز اقدامات خوب و قابل تحسيني در حوزه جمع آوري معتادان در سطح استان انجام شده است؛ گفت: اين در نتيجه تعامل بهتر پليس و دستگاه قضا بوده که رضايتمندي مردم و مسئولان را در پي داشته است.

در ادامه اين جلسه “سعيد رازاني” دادستان مرکز استان با اشاره به اولويت پيشگيري اجتماعي از جرايم در مسير دستيابي به امنيت پايدار توسط دو دستگاه،تصريح كرد : تامين امنيت پايدار در جامعه مستلزم تداوم اجراي برنامه هاي فرهنگي و آموزشي است.

رازاني ادامه داد: افزايش احساس امنيت و خدمت رساني شايسته به مردم با برخورد مثبت و تعامل نيروي انتظامي و دستگاه قضائي محقق مي شود..

در ادامه دادستان مرکز استان با بيان اين موضوع که دستگاه قضائي و نيروي انتظامي به مثابه دو بال يك پرنده و لازم و ملزوم يکديگرند و اظهارداشت : ما بايد تلاش كنيم كه اقتدار ناجا و دستگاه قضائي را با برقراري امنيت پايدار ارتقاء دهيم و در برخورد با قاچاقچيان مواد مخدر برخورد جدي و قاطعي داشته باشيم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *