ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند برای مسئولان ارشد کشور/ از اقدامات ارتقاء دهنده منافع ملی حمایت می کنیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مصوبه ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند برای مسئولان کشور گفت: از زمان تصویب این مصوبه تا عملیاتی شدن آن باید تلفن های ویژه ای که ساخت داخل است را جایگزین کنیم.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ، دکتر بروجردی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف پلیس فتا با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و با تبریک هفته ناجا اظهار کرد: لازم می دانم از تلاش و زحمات همه فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در راستای تأمین و توسعه نظم و امنیت تقدیر کنم.

وی با اشاره به بازدید از بخش های مختلف پلیس فتا افزود: خرسندیم که مطابق فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر بومی سازی دانش ها ، تحقق این مهم را در پلیس فتا شاهد هستیم. علاوه بر این امروز بر اطلاعاتمان از این حوزه و بخش های مختلف آن افزوده شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توانمندی های ملی ما در حوزه فضای مجازی در سطح جهانی قابل توجه است و با توجه به اینکه این فضای یک میدان جنگ جدید علیه منافع ملی است هم باید در بخش پدافندی و هم در حوزه آفندی آماده باشیم.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی از ابعاد کار پلیس فتا مقابله با اقدامات تروریستی و تخریبی دشمن می باشد که خوشبختانه در این حوزه نیز توفیقات خوب و قابل قبولی داشته است .

دکتر بروجردی با تأکید بر لزوم تشکیل یک ساختار ملی در حوزه فضای مجازی تأکید کرد و گفت: در این ساختار ملی ارگان های مختلف از جمله کمیسیون امنیت ملی حضور دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به استفاده مسئولان از گوشی تلفن همراه هوشمند، عنوان کرد: از تلفن های هوشمند در سطح وسیعی استفاده می شود ، شاید برای افراد معمولی کاربری این گونه تلفن ها خیلی مسئله ایجاد نکند اما برای مسئولان یک تهدید است .

وی تأکید کرد: به دنبال تولید یک تلفن ملی مصون برای مسئولان هستیم و با توجه به اینکه ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند برای مسئولان مصوب شده در خصوص ساخت و تولید این تلفن بومی و ملی باید هر چه سریعتر اقدام شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته و در کمیسیون پدافند غیرعامل نیز مطرح شده است و طراحی و ساخت این تلفن ملی و بومی در حال انجام است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: علیرغم توصیه به ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند توجه به نکات ویژه امنیتی نیز می تواند مصونیت ایجاد کند. مثلا این گونه گوشی ها نباید در جلسات وارد شود.

وی ادامه داد: باید بسیاری از آموزه ها را از طریق رسانه های جمعی به ویژه رسانه ملی به افکار عمومی انتقال دهیم.

وی گفت: سازمان های اطلاعاتی دشمن و سازمان منافقین به طور مستمر به دنبال رصد تلفن های انحرافی و کسب اطلاعات و تخلیه تلفنی هستند و مسئولان باید نسبت به این نکته هوشیار باشند .

دکتر بروجردی در پاسخ به نظر کمیسیون امنیت ملی در خصوص فیلترینگ تلگرام، گفت: هر اقدامی که در جهت ایجاد مصونیت برای حفظ منافع ملی است را قبول داریم.

این مقام مسئول با اشاره به رویکرد کشورهای پیشرفته و سازنده برخی از این فناوری ها گفت: کشورهای سازنده و دارای این فناوری ها از برخی از تبعات این فناوری ها آگاه هستند به طوری که شاهد هستیم مسئولان ارشد کشورهایی چون روسیه، فرانسه و … از گوشی های آیفون استفاده نمی کنند.

دکتر بروجردی در خصوص ابلاغ مصوبه عدم استفاده از تلفن های هوشمند توسط مسئولان بیان کرد: این موضوع بعد از اینکه رسما اعلام شود مسئولان مربوطه موظف به انجام آن هستند و از زمان تصویب مصوبه تا عملیاتی شدن باید تلفنی که ساخت داخل باشد را جایگزین کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعاتی مبنی بر اقدامات تروریستی در مراسم هایی چون نماز جمعه گفت: داعش و تیم های تروریستی مدام به دنبال توطئه هستند و تیم های متعددی را هم برای خرابکاری به کشور می فرستند. اما به فضل الهی و با هوشیاری نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی در انجام تحرکات ناکام هستند و برخی نیز در این میان دستگیر شده اند

وی تأکید کرد: اشراف اطلاعاتی خوبی داریم و هرگونه تحرکی را رصد می کنیم.

این مقام مسئول در خصوص تهدیدات عربستان نیز توضیح داد: عربستان امروز به دنبال این است که با استفاده از همه ظرفیت ها در تمام ابعاد به ما ضربه بزند ، براساس اطلاعاتی که وجود دارد حزب منحله دموکرات که سال ها بود فعالیت نداشت با سرنخ های عربستان فعال شده اما مطمئنا ره به جایی نخواهد برد. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *