مردم درک عمیقی از امنیت و آرامش دارند و خود صاحب امنیتند// رضایتمندی ۹۷ درصدی مردم از پلیس۱۱۰

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر نقش مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت گفت: مردم درک عمیقی از امنیت و آرامش دارند و خود صاحب امنیت جامعه هستند.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، ‌سرهنگ”علی‌اکبر جاویدان” در نشست با خبرنگاران رسانه‌های گروهی، رویکرد حاکم بر برنامه های هفته ناجا را افزایش سطح ارتباطات و تعاملات با مردم دانست و گفت: برنامه‌های هفته نیروی انتظامی، نشان از رویکرد جامعه‌محوری پلیس است.

وی با تاکید بر نقش امنیت در زندگی انسان، گفت: نقش امنیت در زندگی بر کسی پوشیده نیست و پیشرفت و توسعه کشور در گرو امنیت حاکم بر جامعه است.

سرهنگ جاویدان، صاحبان اصلی امنیت در جامعه را مردم آن جامعه دانست و بیان داشت: حمایت و پشتیبانی مردم از خادمان خود در نیروی انتظامی موجب ارتقاء امنیت در جامعه خواهد شد.

وی، پلیس را بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری«یار مهربان و مظهر اقتدار ملی» عنوان کرد و افزود: اقتدار پلیس نشات گرفته از اعتماد مردم است و اعتماد مردم نیز بزرگترین سرمایه پلیس است.

فرمانده انتظامی گلستان در ادامه از اجرای بیش از ۱۲۰ برنامه در طول هفته نیروی انتظامی خبر داد و گفت: ‌هفته ناجا امسال با شعار”همه با هم برای امنیت و آرامش” از نهم مهرماه با حضور در میعادگاه‌های نماز جمعه و ایراد سخنرانی آغاز و تا پانزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: شعار هفته ناجا مفاهیم زیادی در دل خود دارد و این شعار نه تنها برای هفته نیروی انتظامی بلکه در کل برنامه های نیروی انتظامی استان در طول سال به عنوان یک راهبرد دیده خواهد شد.

فرمانده انتظامی گلستان ادامه داد: شرکت در نماز جمعه، دیدار با علما و مراجع، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با استاندار،‌ دیدار و دلجویی از خانواده معظم شهداء،‌ نشست با نخبگان حوزه نیروی انتظامی،‌ مسابقات ورزشی، تجلیل از همکاران و بازنشستگان و اجرای صبحگاه مشترک از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته نیروی انتظامی در استان گلستان خواهیم داشت.

جاویدان با بیان اینکه طرح مردم یاری و خدمات درمانی در روستاهای مرزی را در طول هفته نیروی انتظامی در استان گلستان خواهیم داشت، تاکید کرد: در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی و در محل های برگزاری نماز جمعه، اکیپ پزشکی در محل نماز جمعه مستقر خواهیم داشت تا به نمازگزاران خدمات پزشکی رایگان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی مختلفی در طی هفته ناجا در استان گلستان افتتاح خواهد شد، ‌گفت: بعد از مراسم صبحگاه مشترک در مکان صبحگاه ستاد فرماندهی، با توجه به اتمام رسیدن پروژه یادمان شهید گمنام با حضور مسئولان استانی این یادمان را افتتاح خواهیم کرد.

جاویدان با بیان اینکه در طی هفته نیروی انتظامی ملاقات‌های مردمی را تدارک دیده ایم، افزود: در طول هفته و با حضور در دفتر ۱۹۷ از نزدیک به روند خدمت رسانی مردم نظارت و مشکلات آنها را خواهیم شنید.

این مقام ارشد انتظامی استان در ادامه به تشریح عملکرد انتظامی استان در ۶ ماهه نخست امسال پرداخت و گفت: تشکیل دو هزار و ۲۶۷ فقره پرونده در این بازه زمانی و کشف بیش از ۹۷ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال کالای قاچاق با به کارگیری تمامی نیروها و امکانات ‌بخشی از موفقیت‌های پلیس آگاهی استان در نیمه نخست امسال است.

وی ادامه داد: همچنین با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳۲ باند توزیع موادمخدر در سطح استان شناسایی و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان اضافه کرد: طی این مدت بیش از ۲ تن و ۵۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که کشف این مقدار مواد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲۲ درصد رشد داشته است.

جاویدان در ادامه با اشاره به افزایش چشمگیر جرایم فضای مجازی، بیان داشت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری، کشف جرایم فضای مجازی در گلستان با تلاش کارشناسان پلیس فتا، ۱۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: در نیمه نخست امسال با تلاش‌ها و فعالیت‌های پلیس آگاهی و اجرای طرح‌های مختلف پلیسی، ۷۶درصد سرقت‌های به‌وقوع پیوسته در سطح استان کشف شده است.

سرهنگ جاویدان با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۲۶۹ هزار و ۹۴۷ شهروند گلستانی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس برقرار کردند،‌ اضافه کرد: برقراری این تعداد تماس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی استان تاکید کرد: رضایتمندی ۹۷ درصدی مردم گلستان از عملکرد پلیس ۱۱۰،‌ کسب موفقیتی بزرگ برای انتظامی استان در نیمه نخست سال جاری است.

فرمانده انتظامی گلستان به عزم راسخ پلیس و دستگاه‌ قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری نیز اشاره کرد و گفت: در همین راستا با تشکیل تیمی وی‍ژه در اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی، برخورد با زمین‌خواری به صورت ویژه دنبال می شود.

سرهنگ جاویدان به کشف ۳۳پرونده زمین‌خواری در نیمه نخست امسال توسط ماموران با همکاری دستگاه قضائی و اداره کل منابع طبیعی در سطح استان اشاره کرد و گفت: ۲۵۰ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال،‌ ارزش ریالی اراضی ملی می‌باشد که از سودجویان در این مدت خلع ید شده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *