هماهنگی با هیئت های عزاداری برای برقراری نظم بیشتر

فرمانده ناجا با اشاره به هماهنگی نیروی انتظامی با هیئت های عزاداری در دهه اول محرم در راستای برقراری نظم بیشتر، گفت: به مردم توصیه می شود که از انجام هر کاری که در این ایام ” وهن ” باشد، خودداری کنند.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار “حسین اشتری” در حاشیه صبحگاه ستاد مشترک در جمع خبرنگاران با تبریک و گرامیداشت هفته ناجا و تشکر از حضور و فعالیت اصحاب رسانه اظهار کرد: فعالیت خبرنگاران و اصحاب رسانه در تقویت برنامه ها و اقدامات ناجا موثر است این عزیزان با زحمات خود اقدامات و برنامه های ناجا را به خوبی معرفی و اطلاع رسانی می کنند.

وی در توضیح روند تقویت نیروی انتظامی افزود: در صددیم به سمت حرفه ای شدن برویم و برای حرفه ای گرایی، آموزش ، تجهیزات به روز و نیروی انسانی کارآمد، خوشبختانه اقدامات مثبتی انجام شده است و امیدواریم با تزریق اعتبارات، روند به روز شدن تجهیزات و آموزش کارکنان در راستای حرفه ای تر شدن با سرعت بیشتری انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص اقدامات ناجا برای ماه محرم الحرام بیان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و تدابیر لازم هماهنگی های خوب و مطلوبی بین یگان های انتظامی و هیئت های مذهبی صورت گرفته است و ان شاء الله مراسم عزاداری با نظم و امنیت برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همکارانم در ایام محرم نیز آماده ارائه خدمات به عزاداران و شهروندان هستند و توصیه می شود روسای هیئت ها و تکایا به توصیه های پلیس توجه داشته باشند.

سردار اشتری در خصوص برخورد پلیس با اقداماتی چون قمه زنی گفت: به مردم توصیه می شود که از انجام هر کاری که در این ایام ” وهن ” باشد خودداری کنند البته در این خصوص با مسئولان هیئت ها و تکایا نیز صحبت شده و توصیه های لازم ارائه شده است.

وی در پاسخ به اقدامات و برنامه ریزی نیروی انتظامی برای مراسم بزرگ اربعین توضیح داد: تردد و حضور زائران از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه امکان پذیر است و در صورت افزوده شدن مرز جدیدی برای تردد اطلاع رسانی خواهد شد.

سردار اشتری خطاب به زائران و شهروندان توصیه کرد: داشتن مدارک لازم از جمله گذرنامه معتبر الزامی است .

وی اضافه کرد: برابر برنامه ریزی های صورت گرفته ساعات ارائه خدمات برای صدورگذرنامه افزایش پیدا خواهد کرد و همکارانم با سرعت و زمان بیشتری پاسخگوی شهروندان و زائران خواهند بود.

وی تأکید کرد: زائران حتما در سامانه “سماح” ثبت نام کنند و از مرزهای نزدیک به استانشان تردد کنند .

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: کارکنان ناجا برای ارائه خدمات به زائران با آمادگی کامل در مسیر و مرزهای تردد زائران اربعین حسینی حضور خواهند داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه در هفته ناجا خدمات دهی به شهروندان را مضاعف خواهیم کرد، افزود: تا پایان سال نیز میزان خدمات دهی به شهروندان افزایش خواهد یافت و با تزریق تجهیزات در راستای ارتقاء نظم و امنیت گام های مطلوب تری بر می داریم.

وی در خصوص رصد و تحرک گروهک ها و اشرار نیز گفت: طی روزهای گذشته در مرزهای غربی و شرقی با اشراف اطلاعاتی برخی از اشرار شناسایی و دستگیر شدند .#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *