کشف ۹۷۵ کیلو گرم تریاک در عملیات مشترک پلیس

گروه استان ها- مرکزی- فرمانده انتظامی استان از کشف ۹۷۵ کیلو گرم تریاک در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی و استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار ” کیومرث عزیزی” در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پلیس های تخصصی، بیان داشت: در راستای مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان عمده موادمخدر،ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در روند تحقیقاتی از فعالیت یک قاچاقچی مواد مخدر که در سطح کشور گسترده فعالیت می کرد مطلع شده و بلافاصله برنامه ریزی عملیاتی لازم را برای دستگیری او آغاز کردند.

وی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، فرد مورد نظر که در حال جابه جایی یک محموله بزرگ مواد مخدر بود، در استان فارس شناسایی و مشخص شد که قاچاقچی مذکور با یک دستگاه کامیون تریلر در حال انتقال یک محموله موادمخدر از یکی از استانهای جنوبی به مرکز کشور است.

وی ادامه داد: بلافاصله تیمی از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با هماهنگی دستگاه قضائی به محل عبور محموله مواد مخدر در استان های جنوبی اعزام و موفق شدند محموله مورد نظر را در حال ورود به استان فارس شناسایی کنند.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی خاطر نشان کرد: سرانجام با همکاری ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس، خودرو حامل محموله مواد مخدر در ورودی استان فارس متوقف و فرد قاچاقچی نیز دستگیر شد.

وی بیان داشت: در بازرسی از خودروی متوقف شده مقدار ۹۷۵ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد.

سردار عزیزی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه به ارتقاء دانش تخصصی پلیس استان و بازخورد آن در اجرای بهینه ماموریت های انتظامی اشاره داشت و افزود: پلیس اگاهی استان نیز در زمینه تشخیص هویت افراد از استان های برتر کشور بوده که در این مدت توانسته است با اجرای ماموریت های گوناگون، بسیاری از باندهای سرقت و کلاهبرداری را منهدم کرده و هویت متهمان باندهای مذکور را نیز شناسایی کند.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ تا ۴۵ درصدی کشف جرایم پلیس های تخصصی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، یادآورشد: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۹۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف و ۴۲۰ پرونده در این رابطه تشکیل ،۴۶۰ نفر قاچاقچی کالا دستگیر و نیز ۱۴۰ خودرو نیز توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان خاطر نشان کرد: نمایشگاه یک روزه دستاوردهای شش ماه اول سال جاری پلیس های امنیت عمومی، آگاهی، مواد مخدر، فتا و فرماندهی انتظامی شهرستان اراک برای بازدید اعضای شورای تامین استان و سایر مسئولان استانی بر پا شده است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *