امنیت مطلوبی در مرزهای ایران حاکم است

 

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وسعت مرزهای کشور بر لزوم نگاه ملی به مرز و تقویت حوزه مرزبانی تاکید کرد.

به گزارش سادس، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به مشهد مقدس با اشاره به برخی نا امنی ها در کشور های همسایه اظهار کرد : با وجود این نا امنی ها، امنیت مطلوبی در مرزهای ایران حاکم است.

وی افزود : همه مرزبانان در راستای اعتلای نظام و آرمان های انقلاب اسلامی با تمام توان از مرزهای میهن اسلامی دفاع می‌کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام اینکه کنترل ۸۷۵۵ کیلو متر مرز، نیازمند نگاه ملی مسئولان و حمایت از مرزبانان است، تصریح کرد : باید خدمات رفاهی در مرزها را افزایش دهیم.

سردار رضایی با اشاره به برخی کاستی ها در مرز، بیان کرد : امیدواریم با اختصاص بودجه های پیش بینی شده شاهد رفع مشکلات باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا “ارتقاء تعاملات مرزی” را از برنامه های اصلی مرزبانی عنوان کرد و افزود: با تعاملاتی که با مرزبانی افغانستان داشتیم موفق شدیم مرزبانان این کشور را با فعالیت‌های خود همسو کنیم و هماهنگی های مرزبانان دو کشور در این مرز افزایش دهیم.

وی در مورد امنیت مرزهای ایران و پاکستان نیز اشاره کرد: مرز پاکستان در حال حاضر یک طرفه و از سوی مرزبانان ما اداره می‌شود و به همین دلیل در این مرز با مشکلاتی روبرو هستیم.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در جلسات مشترک با مسئولان کشور پاکستان، بر تقویت مرزهای پاکستان تاکید شد.

سردار رضایی در رابطه با کاهش آسیب‌پذیری در مرزها نیز مطرح کرد : در سال جاری نسبت به سال قبل شاهد کاهش ۳۰ درصدی شهدای مرزبانی و ۵۳ درصدی مجروحان بوده‌ایم و این ناشی از اقدامات هدفمند ما در حوزه ” آموزش” و “کاهش آسیب پذیری” بوده است.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام مسئول در مرزبانی کشور در پایان با اشاره به اینکه از ۱۰ سال پیش سازماندهی مرزها افزایش یافته و در بحث اشرار و موادمخدر فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است، گفت: امنیت امروز مرزها نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *