بازرسی در ناجا راهبردی و استراتژیک است

فرمانده انتظامی استان گفت: بازرسی در ناجا راهبردی و استراتژیک است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار”کاظم مجتبایی”در جلسه نظارت میدانی و تعیین خط و مشی انتصابات ناجا که با حضور معاون ارزشیابی و انتصابات بازرسی کل ناجا در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان قم برگزار شد، با اشاره به تدوین برنامه های راهبردی مدیریت در نیروی انتظامی، اظهارداشت:بازرسی در ناجا راهبردی و استراتژیک است.

وی با بیان اینکه هر سازمان برای توسعه و رسیدن به پیشرفت نیازمند برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است، برنامه های بلند مدت را ۵، ۱۰، ۲۰ ساله و حتی در برخی کشورها ۵۰ ساله برشمرد و شامل سطح عمومی و برنامه ای کلی در ابعاد انسانی، ابزاری و ماموریتی دانست.

فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد:سازمان بزرگی مانند نیروی انتظامی که با مردم در ارتباط است باید برای آینده خود از نظر شاخص های ماموریتی دارای برنامه های بلند مدت باشد.

وی در ادامه منابع انسانی را شامل گزینش، ایمنی، آموزش، بهداشت و نظارت و ارزیابی دانست.

سردار مجتبایی جذب، گزینش، بهداشت و نظارت را مهم ترین بخش دانست که باید همه بخش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور دارا بوده که در نیروی انتظامی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: برنامه استراتژیک یک نظام نامه نیست بلکه باید توانمندی افراد را شناسایی و برای آن هایی که شرایط بالندگی دارند برنامه ریزی داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه کسی که دارای برنامه ریزی باشد از انفعال خارج می شود، تصریح کرد: باید همه به فکر برنامه ای هدفمند بوده و به همتاپروری در رده مربوطه اهتمام داشته باشند تا با یک جابجایی خلاء مدیریتی رخ ندهد.

سرهنگ ایرانمنش معاون انتصابات بازرسی کل ناجا نیز با بیان اینکه قم مرکز مقدس و پناهگاه شیفتگان اهل بیت(ع)، هدف از ارزیابی مسئولان در استان ها را کادر سازی و راهبرد بلندمدت در ناجا دانست و گفت: ارزیابی در نیروی انتظامی هدف گذاری شده است. وی با بیان اینکه خدمت در قم برکت و نعمت است، تصریح کرد: خدمت در قم مقدس و ارزشمند بوده چون به تعبیری قطعه ای از بهشت است و این به دلیل مضجع شریف حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران است.

سرهنگ ایرانمنش حضور علما و مراجع معظم تقلید را به دلیل تشریح دین نبوی و علوی از دیگر برکات استان قم دانست که حتی در کاهش جرم و جرایم تاثیر بسزایی دارد،به طور مثال در ماه مبارک رمضان که باعث تقوا و فضای معنوی در جامعه شده و جرایم به طور محسوسی کاهش می یابد.

معاون انتصابات بازرسی کل ناجا در پایان با اشاره به آیه ۱۴ سوره شریفه فجر”ان ربک لبالمرصاد”، بر رصد و مراقبت از نفس تاکید کرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *