همه دستگاه ها در تکمیل حلقه های زنجیره مبارزه با مواد مخدر سهیم هستند

فرمانده انتظامی استان گفت: همه دستگاه ها در تکمیل حلقه های مبارزه با مواد مخدر، این پدیده زشت اجتماعی، سهیم هستند.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “مهدی محمودی” در جلسه دیدار دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان و دهه ولایت، اظهار داشت: امنیت، ستون اصلی سازوکار فعالیت های اقتصادی و زمینه ساز اجرای برنامه های مدیریتی است.

وی اضافه کرد: امروز حضور نیروی انتظامی در همه عرصه های اجتماعی مورد توجه و نیاز مسئولان استان ها و مردم شده و علی رغم اقدامات سلبی و برخوردی پلیس، حضور کارکنان انتظامی به لحاظ ایجاد امنیت از مطالبات اصلی جامعه می باشد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه به موضوع امنیت بایستی فراتر از شعار و گفتمان نگریست، عنوان کرد: بحث مبارزه با مواد مخدر یکی از اولویت های اصلی پلیس است چرا که اعتقاد قلبی و عملی به برخورد قاطعانه با این موضوع شوم می تواند در پیشگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی تاثیر گذار باشد.

سردار محمودی همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دستگاه های دولتی را برای پلیس دلگرم کننده دانست و افزود: در اکثر جرایم خشن و خرد، رد پای اعتیاد مشاهده می شود بنابراین با مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر می توان از وقوع بسیاری از جرایم جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: بیشترین فعالیت و تاثیر در امر مبارزه با مواد مخدر از سوی پلیس است لیکن به تنهایی نمی توان در این موضوع گسترده موفق بود و نیاز است که همه دستگاه ها و کمیته ها دست به دست هم داده و حلقه های زنجیره مقابله با این پدیده خانمان سوز و شوم اجتماعی را تکمیل کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین هماهنگی دستگاه قضائی با مجموعه انتظامی استان و ورود قاطعانه مسئولان قضائی به ویژه دادستان استان را مطلوب و قابل تقدیر ارزیابی و خاطر نشان کرد: هر چه حضور دستگاه ها در امر مقابله با مواد مخدر ملموس تر باشد، اشتیاق پلیس نیز در برخورد با جرایم به خصوص مواد مخدر بهتر و پر شور تر می شود.

دکتر “صفاپور” دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین نیز در این دیدار هماهنگی بین مجموعه انتظامی استان و استانداری را مطلوب و حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: تلاش ها و زحمات شبانه روزی پلیس، شایسته قدردانی است.

وی اضافه کرد: همه ما مسئولان در دستگاه های مختلف خدمتگزار نظام هستیم و اگر بتوانیم با عمل به دستورات خداوند متعال و توجه به قرآن کریم، حتی یک معتاد را نیز نجات بدهیم به مثابه نجات کل بشریت است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هدف غایی در انجام ماموریت ها را خدمت به مردم عنوان و بیان کرد: اعتقاد به ولایت فقیه ملاک اصلی احراز شایستگی در تصدی پست های مدیریتی بوده و نباید تعلق خاطر به احزاب و گروه های سیاسی باعث انحراف از وظایف اصلی شود.

دکتر صفا پور خاطر نشان کرد: وضعیت اقدامات در مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر مطلوب است و نگاه ویژه به پلیس مبارزه با مواد مخدر از سوی فرماندهی انتظامی استان می تواند در پیشبرد اهداف نظام در مقابله با این پدیده شوم نقش بسزایی داشته باشد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *