تشریح برنامه های هفته ناجا در پلیس پیشگیری

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری برنامه های هفته ناجا در این پلیس را تشریح کرد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “علی ماندگار” در خصوص برنامه‌های هفته ناجا اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن هفته نیروی انتظامی، پلیس پیشگیری در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم این هفته و انجام شایسته‌ وظایف خود در این رابطه،به تدوین یک برنامه‌ جامع در سه بخش اهداف کلان برنامه‌های پلیس پیشگیری در هفته‌ ناجا اقدام کرده است.
وی افزود : این اقدام به منظور هماهنگی بیشتر زیرمجموعه‌های پلیس پیشگیری در اجرای مراسم ها و همچنین بالا بردن محتوا و کیفیت برنامه‌ها نسبت به گذشته انجام گرفته است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا در پاسخ به این پرسش که اهداف کلان برنامه تدوینی چه سرفصل‌هایی را شامل می‌شود، گفت: مجموعه پلیس پیشگیری در اجرای مراسم هفته‌ ناجا، سعی دارد تا اهداف مشخصی را پیگیری کرده و به صورت منسجم در این راستا گام بردارد.

این مقام انتظامی مطرح کرد: از جمله مهم‌ترین این اهداف ، ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری،ایجاد وحدت و همدلی در میان اقشار گوناگون مردم است. چراکه بدون شک این موضوع یکی از پایه‌های استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار رفته و می‌تواند سرچشمه بسیاری از صفات شایسته در جامعه قرار گیرد.

وی افزود: دومین هدف به لحاظ اهمیت، ساماندهی برنامه‌ها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، زیرا اساساً فلسفه تاسیس پلیس پیشگیری در ساختار نیروی انتظامی چیزی به جز همین هدف نبوده است و لذا باید همواره در صدر امور مورد توجه پلیس پیشگیری قرار گیرد.

سرهنگ ماندگار اضافه کرد: در همین بخش افزایش سرمایه‌های اجتماعی پلیس و ترویج قانونمداری نیز مورد توجه است که در ارتباط تنگاتنگی با مسئله پیشگیری است، ‌همچنین پلیس پیشگیری جلب مشارکت در امر برون‌سپاری، تولید و حفظ امنیت عمومی را نیز در همین بخش، از اهداف خود قرار داده است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: از دیگر هدف‌های کلان پلیس پیشگیری در هفته‌ ناجا اطلاع‌رسانی شایسته و درخور در زمینه‌های گوناگون است که می‌تواند برون‌دادهای مختلفی داشته باشد.

وی اشاره کرد : اطلاع شهروندان از نقش حمایتی پلیس در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و انواع تهدید‌های داخلی و خارجی، بالا بردن دانش و بینش امنیتی و انتظامی در سطح جامعه و از همه مهم‌تر پاسخگویی به افکار عمومی و شفاف‌سازی عملکرد پلیس پیشگیری در زمینه‌های گوناگون، از جمله هدف‌گذاری‌های ما در این زمینه است.

این مقام انتظامی درباره‌ سازوکار عملیاتی کردن این اهداف توضیح داد: مجموعه پلیس پیشگیری تصمیم دارد اهداف ذکر شده را در چند محور اصلی به صورت عملی پیگیری نماید.

وی بیان کرد : در حوزه‌ ارزشی،آئینی و خانواده، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، دیدار با خانواده‌ شهدا ،کارکنان، گلگشت‌های خانوادگی و … در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و ورزشی نیز برگزاری میزگردها، تهیه بسته‌های آموزشی به ویژه برای دانش‌آموزان و ساماندهی رقابت‌های گوناگون ورزشی، مورد نظر ماست.

سرهنگ ماندگار مطرح کرد: در زمینه‌ رسانه‌ای و اجتماعی نیز، ساماندهی نشست‌های خبری با رسانه‌های دیداری، شنیداری،نوشتاری و انتقال گزارش عملکرد، همچنین پیام‌های آموزشی و هشدارهای امنیتی از این مسیر و سخنرانی‌ کارشناسان انتظامی در اماکن عمومی و برگزاری مراسمی که سرگرمی را با آموزش همراه می‌سازد، مهم‌ترین اقدامات پلیس پیشگیری در این حوزه است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری در پاسخ به پرسشی درباره  جامعه هدف پلیس پیشگیری در اجرای برنامه‌های هفته‌ ناجا گفت: این برنامه‌ها طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در بر می‌گیرد که البته این وسعت ناشی از گستردگی حوزه‌ وظایف و عملکرد مجموعه‌ پلیس پیشگیری است.

سرهنگ ماندگار گفت : برای هر کدام از این بخش‌ها به فراخور ویژگی‌های آنها و هماهنگ با اهداف ذکر شده، برنامه‌های دقیقی پیش‌بینی شده که در هفته‌ نیروی انتظامی شاهد اجرای آنها خواهیم بود. امید است که در برگزاری هرچه پربارتر مراسم این هفته توفیق شایسته داشته و با تمام توان خود برای رضایت مخاطبان و دستیابی به اهداف تعیین شده بکوشیم. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *