رمزگشایی از نامه ۸ سناتور آمریکایی؛ فشار بر ایران برای اجرای سریع قرارداد با FATF

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نامه‌ی ۸ سناتور آمریکایی به خزانه داری این کشور برای توقف اقدامات FATF جهت پیوستن ایران به این گروه گفت: آنها با این نامه قصد داشتند که ایران را به نوعی تحت فشار قرار دهند تا هر چه زودتر این قرارداد را اجرایی کند.

به گزارش سادس به نقل از تسنیم، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با اشاره به این که در حال حاضر در داخل کشور بحث‌های زیادی در مورد پیوستن ایران به گروه اقدام مالی مطرح است اظهار داشت: در داخل کشور نسبت به این موضوع اعتراضات جدی وجود دارد و قطعا مجلس در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به نامه‌ی ۸ سناتور آمریکایی به خزانه داری این کشور در ارتباط با توقف اقدامات FATF جهت پیوستن ایران به این گروه گفت: به نظر می‌رسد سناتورهای آمریکایی با این نامه قصد داشتند که ایران را به نوعی تحت فشار قرار دهند تا هر چه زودتر این قرارداد را اجرایی کند.

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد:‌جمهوری اسلامی ایران در هیچ حوزه‌ای اقدام به پولشویی نکرده واز هیچ گروه تروریستی نیز حمایت نمی‌کند مگر این که غربی‌ها بر اساس منافع خود تعریفی متفاوت ازتروریسم ارائه کنند .

وی با بیان اینکه برخی از کشورهایی که در حال حاضر عضو FATF هستند برخلاف تعهدشان ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم منابع مالی داعش و تروریست‌ها را تامین می‌کنند ،تصریح کرد: به نظر می‌رسد که غربی‌ها منافع و اهداف سیاسی خود را در قالب این نوع تفاهم‌ها می‌گنجانند تا از آن به نفع خود استفاده کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *