راستراتژی در حوزه نظام مدیریت ایمنی بر پایه نظارت و بازرسی است

-فرمانده انتظامی استان، در دومین کمیسیون عالی ایمنی و قرارگاه جهادی صیانت،گفت: استراتژی در حوزه نظام مدیریت ایمنی بر پایه نظارت و بازرسی است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “سیدمحمود میرفیضی ” در دومین کمیسیون عالی ایمنی و قرارگاه جهادی صیانت که باحضور فرماندهان و مسئولان انتظامی استان همراه بود، اظهار داشت: تقوای الهی، مسئولیت پذیری، توجه به دستورالعمل های سازمانی و انجام وظایف با هدف کسب رضای خداوند کارکنان را در برابر آسیب ها مصون می سازد.

وی افزود: تکیه بر باورهای دینی، تبعیت از ارزش های اخلاقی، عزت نفس و اخلاق مداری در کنار نظارت منطقی و مستمر در صیانت از کارکنان تأثیر گذار است و هنر یک مدیر مراقبت و صیانت از کارکنان است.

فرمانده انتظامی مازندران، تقویت فرهنگ ایمنی و سلامت کارکنان را یک ضرورت دانست و گفت: هنگامی یک برنامه  پیشگیری کامل، فراگیر و واقع بینانه است که بر تمام زمینه ها و مراحل ارتکاب سوانح، حوادث و جرایم طراحی شده باشد و وظیفه بازدارندگی را نیز به نحو شایسته انجام دهد.

سردار میرفیضی،افزود: کوچکترین غفلت و سهل انگاری در ابعاد مختلف ماموریتی و غیر ماموریتی می تواند، پیامدهای جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد و از آنجا که استاندارد سازی و رعایت کلیه ملاحظات ایمنی از بدیهیات امر برای کارکنان است در همه حال،  الگوسازی از مهمترین وظایف کارکنان ناجا است.

وی تاکید کرد: فرماندهان ،روسا و مدیران تمام تمهیدات و اقدامات لازم پیشگیرانه را به کار بندند تا خدای نکرده شاهد حوادث  و وقایع نباشیم که علاوه بر خسارات مالی،نیروی انسانی که به عنوان ارزشمند ترین سرمایه های سازمان می باشند را به راحتی از دست بدهیم.

سردار میرفیضی، استراتژی در حوزه نظام مدیریت ایمنی را بر پایه نظارت و بازرسی، آموزش، پیشگیری و فرهنگ سازی دانست و افزود: انتظار می رود، فرماندهان ومسئولان برای تحقق تدابیر و اهداف تعیین شده، اقدامات لازم را برای پیشگیری از بروز سوانح، حوادث، تلفات و ضایعات انسانی و خسارات مالی و تجهیزاتی به عمل آورند. 

وی افزود: فرماندهان و مدیران باید الگوی مناسب اخلاقی و معنوی برای کارکنان خود بوده و بر این امر مهم واقف باشند که صیانت از کارکنان اصل راهبردی در تأمین سلامت اداری و تعالی رفتار فردی و سازمانی است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *