نقش رسانه در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: نقش رسانه در آگاهی بخشی به جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ “رضا رضایی” در نشست تعاملی با سردبیر و خبرنگار هفته نامه آوای میهن با تاکید بر اینکه امروز نقش خبرنگاران در آگاه بخشی و آگاه سازی خانواده مهم و خطیر است اظهار داشت: خبرنگاران باید در رابطه با نقش کانون خانواده در مقابله با معضلات اجتماعی و لزوم حمایت و تقویت این نهاد، اطلاع رسانی کرده و آگاهی بخشی کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: خبرنگاران با اطلاع رسانی مناسب می توانند آسیب های اجتماعی را کاهش داده و بسیاری از دردهای مزمن جامعه را التیام بخشند.

وی افزود: بسیار واضح و بدیهی است که رسانه ها به دلیل احساس نزدیکی بیشتر با مردم و به دور از هرگونه سیاستگذاری های محض توانسته اند مخاطبان زیادی در بین عموم و خواص بیابند که بر این اساس هر چه بیشتر مسائل اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و نگاه موشکافانه تر و دقیق تری به موضوعات مرتبط وجود داشته باشد موجب آگاه سازی مردم و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اضافه کرد: وقتی که رسانه ها وارد عمل شده و به درستی به وظیفه خود عمل کنند، نقش بی بدیل و کلیدی رسانه ها رقم خورده و حساسیت نگاه مسئولان را در کاهش آسیب های اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

سرهنگ رضایی تصریح کرد: طرح مسائل اجتماعی و برخورد مناسب با واقعیتهای جامعه یک ضرورت غیر قابل انکار است که برای برخورداری از جامعه ای سالم نیاز به رسانه های پیشرو با نقد های منصفانه را هرچه بیشتر نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، تعمیق و توسعه امنیت اخلاقی، توسعه آموزش به ویژه افزایش دانش و مهارت‌های پلیس، پیشگیری از وقوع سرقت و کاهش تصادفات،از محورهای اولویت پلیس در سراسر کشور است گفت: لازمه رسیدن به امنیت و آرامش نیازمند تعامل کلیه دستگاه ها و همدلی آنان به ویژه رسانه با پلیس می تواند گره گشا و بسیاری از ناهنجاری ها را در جامعه رفع و موجب تقویت ارزش ها و هنجار ها و همنوایی بیشتر مردم جامعه با باید ها و نباید ها در جامعه شود.

سرهنگ رضایی عنوان کرد: یکی از موضوعات مهمی که امنیت کشور را تهدید می کند، اعتیاد است و می طلبد مطبوعات نگاه ویژه ای به این موضوع داشته و با انتشار مطالب و نقش روشنگرانه خود، نگاه جامعه را نسبت به آسیب حساس نموده ، تا بتوانیم با تعامل بهتر قدم های موثرتری در حل این آسیب برداشت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قزوین در خصوص فعالیت رسانه‌ها اظهار کرد: نشریه‌ها ستون پنجم ما هستند و به ما کمک می‌کنند و روزنامه‌نگاران به دلیل اینکه اهل قلم هستند باید به ما کمک کنند و جامعه را امن‌تر سازند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از هفته نامه آوای میهن به لحاظ تعامل با مرکز اطلاع رسانی و چاپ و انتشار اخبار انتظامی استان و ارتقاء احساس امنیت در جامعه خواست: در پوشش اخبار هفته ناجا و انعکاس عملکرد فرماندهی انتظامی استان به جامعه تعامل بیشتری صورت گیرد./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *