قدردانی از عملکرد ناجا در حوزه های مختلف / ارتقاء رضایت مندی مردم یک اولویت مهم / اقتصاد مقاومتی نسخه کاربردی عبور از موانع / ناجا در حیطه وظایف خود درست عمل می کند

وزیر کشور با بیان اینکه عملکرد نیروی انتظامی در حوزه های مختلف قابل تقدیر است، گفت: ارتقاء رضایت مندی مردم در تمامی حوزه ها به ویژه مقوله اجتماعی یک اصل و اولویت مهم است.

به گزارش سادس ، دکتر “رحمانی فضلی” در همایش فصلی فرماندهان و معاونان ناجا اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای ارزش های متعالی دینی و اسلامی شکل گرفت بنابراین همه تصمیم ها باید حول محور تقویت این حکومت الهی و اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه همه باید با پیروی از ولایت فقیه در یک مسیر حرکت کنیم، افزود: پایبندی به انقلاب اسلامی از اصول ماست و هیچ چیزی را با ارزش های دینی و اسلامی معاوضه نخواهیم کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه گفتمان انقلاب و ارزش های اسلامی از ارکان و اصول همیشگی ما است، افزود: اعتقاد و پیروی از ولایت فقیه رکن رکین انقلاب اسلامی است چنانچه اعتقاد به ولایت قابل مذاکره و معامله نیست.

دکتر رحمانی فضلی ادامه داد: آثار و برکات انقلاب اسلامی بر همگان روشن و مبرهن است و همگی باید با اعتقاد به اصول و ارزش های اسلامی و حرکت در مسیر ولایت برای ارتقاء کشور تلاش کنیم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مردم عامل اصلی حکومت دینی و انقلابی هستند و بدون حضور و پشتیبانی مردم امکان موفقیت وجود ندارد؛ برترین مدیریت ها بدون حضور و پشتیبانی شهروندان نتیجه عینی نخواهد داشت.

دکتر رحمانی فضلی اشاره کرد: امام راحل به راه خویش و به مردم اعتماد داشتند و با مردم و همراه مردم حرکت کردند؛ در تمام مسیر انقلاب اسلامی اعم از جنگ تحمیلی، دوران سازندگی، تحریم ها و … حضور و پشتیبانی مردم عامل موفقیت و پیروزی بود.

وزیر کشور تأکید کرد: رضایت مندی، همراهی مردم و وحدت جامعه برای ما یک اصل مهم محسوب می شود و اگر مردم همراه انقلاب باشند هیچ موردی برای ما تهدید نیست.

وی در ادامه با اشاره به وجود برخی ناامنی ها در منطقه، عنوان کرد: حفظ و تقویت امنیت کشور یک مسئله اساسی است، همچنان که صیانت و ارتقاء امنیت مطالبه مردم نیز می باشد، امنیت بستر و زمینه ساز توسعه همه جانبه است.

دکتر رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی از نظر امنیت داخلی در وضعیت مطلوبی هستیم و این مهم را مدیون تلاش نیروهای نظامی و انتظامی می باشیم.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان برای ضربه به نظام و کشور، خاطر نشان کرد: باید نسبت به تهدیدات هوشیار باشیم و با رصد هوشمندانه تهدیدات و تحرکات، به موقع اقدام کنیم.

وی برنامه ریزی دقیق در مواجهه با تهدیدات دشمنان را یک رویکرد کاربردی معرفی کرد و افزود: اقتضای هوشمندی این است که با اشراف اطلاعاتی، تحلیل درست از رویدادها صورت بگیرد؛ تحلیل تجربیات و بهره وری در قالب آموزش یک روش مناسب و راهبردی است.

وزیر کشور تأکید کرد: مدیریت بحران محصول آمادگی همه جانبه ، برنامه ریزی دقیق و علمی است بنابراین شرایط امنیتی را باید در سخت ترین موقعیت ها پیش بینی و تحلیل کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: استفاده از تمام ابزار و ظرفیت ها در راستای توسعه و تقویت امنیت ضروری است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به تحولات اقتصادی در کشور، خاطر نشان کرد: به لطف خداوند متعال علیرغم برخی مشکلات در چارچوب مذاکرات هسته ای توفیقات خوبی حاصل شد؛ رفع برخی موانع اقتصادی و خارج کردن کشور از تحریم و انزوا، علاقه مندی تجار و بازرگانان برای سرمایه گذاری در کشور بخشی از این توفیقات بود.

این مقام مسئول تأکید کرد: در حال حاضر ” اقتصاد مقاومتی” نسخه و راهکار عبور از مشکلات است؛ طرح اقتصاد مقاومتی از نظر علمی، تجربی، سیاسی، امنیتی قابل اجرا و اعتماد است.

وی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری از دستگاه های مسئول در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، عنوان کرد: نیروی انتظامی در کاهش آسیب های اجتماعی توفیقات قابل قبولی داشته است و باید تلاش کنیم رضایت مندی عمومی را در حوزه های مختلف از جمله حوزه اجتماعی ارتقاء دهیم.

دکتر رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: عملکرد ناجا در این حوزه نیز بسیار عالی و قابل تقدیر است؛ برگزاری انتخابات در بستر امن و آرام به قدردانی رهبر، مردم و احزاب منتج شد و بیانگر عملکرد خوب دستگاه های مسئول، درک درست مردم از شرایط است.

وی تأکید کرد: نیروی انتظامی با در پیش گرفتن رویکردی مناسب مأموریت ها را به خوبی انجام می دهد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال آتی، خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات قانونی ، سالم و در آرامش هدف ما و مطالبه همگان است که انشاء الله با برنامه ریزی دقیق این مهم محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: امنیت و سلامت انتخابات پیش رو از موضوعاتی است که باید از هم اکنون در دستور کار ناجا باشد.

دکتر رحمانی فضلی عنوان کرد: شرایط کشور در مجموع امیدوار کننده و افق روشنی پیش رو است و انسجام وحدت ملی عامل اصلی موفقیت ها می باشد.

وزیر کشور با اشاره به مأموریت های ناجا در مراحل مختلف، گفت: نیروی انتظامی سال های گذشته همزمان با برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین خدمات مطلوبی ارائه کرد و امسال نیز باید برای اربعین حسینی با آمادگی کامل ظاهر شود.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان، گفت: شهادت می دهم فرمانده ناجا تمرکز ویژه ای بر بهبود و ارتقاء وضعیت معیشت کارکنان دارد و به جد این موضوع را پیگیری می کند.

وزیر کشور کاهش تصادفات جاده ای را نیز از توفیقات نیروی انتظامی برشمرد و افزود: حل معضل ترافیک شهری یک اصل مهم است و باید با اتخاذ رویکردهای مناسب تری حل این معضل به خصوص در کلان شهر تهران دنبال شود.

این مقام مسئول، مبارزه جدی با پدیده قاچاق را نیز مطالبه مقام معظم رهبری و مردم عنوان و بیان کرد: در این حوزه آخرین مرحله به نیروی انتظامی مربوط است و ناجا در حیطه وظایف خود درست عمل می کند.

وزیر کشور استفاده از ظرفیت های مردمی را نیز برای کسب موفقیت های نیروی انتظامی موثر دانست و گفت: قدردان تلاش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف هستیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *