آغاز طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه دودزا در البرز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت : با توجه به آلایندگی هوا درا ین استان، طرح تشدیدبرخوردبا خودروها و موتورسیکلت های دودزا در این استان آغازشد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس سرهنگ “سید همایون شریفی ” ، گفت: طبق قانون، حرکت وسایل نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
وی با بیان اینکه با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است افزود:پس از توقیف این خودروها، آنها پلاک تعمیرگاه می گیرند وباید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت جوی شهر کرج انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش گرایش به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
سرهنگ شریفی بیان داشت: اکنون۱۳ مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
رئیس پلیس راهور البرز تصریح کرد: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *