محبوبیت ناجا با اقدامات جامعه‌محوری متبلور می‌شود

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، پلیس ایران اسلامی را پلیس جامعه‌محور عنوان کرد و گفت: محبوبیت پلیس با اقدامات جامعه‌محوری و مشارکت‌جویانه با مردم متبلور می شود.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس،‌”علی بهرامی” در نشست تعاملی با بازنشستگان انتظامی استان با بیان اینکه رویکرد پلیس از تهدیدمحوری در سال‌های اخیر به رویکرد جامعه‌محوری تغییر کرده است، ‌گفت: پلیس جامعه‌محور، برای مردم و در خدمت مردم است.

وی با بیان اینکه پلیس جامعه‌محور، پلیس اجتماعی و معتقد به حل مشکلات جامعه از طریق رویکرد اجتماعی است نه امنیتی، تصریح کرد: در نگاه پلیس جامعه‌محور، امنیت جز با مشارکت مردم حاصل نخواهد شد.

وی با تاکید بر تعامل هدفمند با همه سازمان‌ها و نهادها در پیشگیری از وقوع جرایم، اظهار داشت: پیشگیری به عنوان یک اصل انکارناپذیر در مجموعه ماموریت‌های ناجا عجین شده و بسیاری از پلیس‌های تخصصی نیز با ایجاد رده‌های اجتماعی در مجموعه خود به این اصل مهم توجه ویژه دارند.

بهرامی ادامه داد: در نگاه پلیس جامعه محور، مردم رکن اصلی تولید امنیت هستند و در این نگاه تاکید شده است هرآنگاه مردم در صحنه های مختلف وارد میدان عمل شوند، امنیت مطلوبی حاصل خواهد شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان در ادامه این جلسه به هفته ناجا و برنامه های انتظامی استان در این هفته اشاره کرد و گفت:‌ هفته ناجا، نقطه اوج فعالیت‌های مشارکت‌جویانه و اجتماعی پلیس با سایر سازمان‌ها و نهادها است.

وی تاکید کرد: برنامه‌های گنجانده شده در این هفته نیز به نوعی سایر سازمان‌ها و نهادها را به مشارکت طلبیده و هدف از برگزاری این برنامه‌ها جلب حداکثری مشارکت مردم در تولید امنیت است.

بهرامی با بیان اینکه هفته ناجا، اوج مردم‌داری و حفظ سرمایه‌های اجتماعی پلیس است، بیان داشت: خدمت‌رسانی به مردم، افتخاری برای کارکنان نیروی انتظامی است و در طول هفته ناجا این خدمات نیز افزایش می یابد.

وی گفت: ما باید تلاش کنیم تا برای هر طیف از اقشار جامعه در طول این هفته برنامه‌ای خاص داشته باشیم چرا که تجربه ثابت کرده است استفاده از خرد جمعی و کارهای مشارکتی می‌تواند اثرات خوبی در بلند مدت از خود برجای گذارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان بر هماهنگی دقیق‌تر و برنامه‌ریزی همه جانبه ادارات درون و برون‌سازمانی تاکید و تعمیق سطح تعامل با دستگاه‌های دولتی، غیردولتی و اقشار اجتماعی و ارتقاء فرهنگ ارزش‌گذاری به ایثارگران، بازنشستگان، کارکنان و خانواده آنان در جامعه را از محوری‌ ترین وظایف ناجا در این هفته عنوان کرد.

دبیر ستاد هفته ناجا استان گلستان در خاتمه با تاکید بر اصل پیشگیری اجتماعی در برخورد با جرایم، خاطرنشان کرد: اولویت کار پلیس در مبارزه با جرایم، پیشگیری اجتماعی است و در این راستا هفته ناجا فرصتی خواهد بود تا ضمن پیش‌بینی برنامه هایی هدفمند، با فرهنگ سازی و آموزش اقشار مختلف اجتماعی، گامی مهم در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مبارزه با جرایم برداریم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *