جوان گرایی و نگاه هدفمند و آینده نگر، رویکرد ناجا در تعالی سازمانی است

معاون ارزشیابی و انتصابات بازرسی کل ناجا در اراک گفت:‌ جوان گرایی و نگاه هدفمند و آینده نگر، رویکرد بازرسی کل ناجا در انتخاب مدیران و فرماندهان کارآمد و اثربخش در تعالی سازمانی و بهسازی نیروی انسانی است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمدحسین ایرانمش” در جلسه نظارت میدانی ارزشیابی و انتصاب فرماندهی انتظامی استان مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در عرصه های مختلف انقلاب،‌ آمادگی و پاسخگویی در حوزه های ماموریتی ناجا را از ارکان مهم مدیریتی عنوان و بیان کرد: از جمله اهدافی که در برنامه ریزی های انتصاباتی بازرسی کل ناجا دنبال می شود، ارزیابی آمادگی و پاسخگویی فرماندهان و مدیران در حوزه های ماموریتی است.

وی کسب بازخورد از نوع عملکرد مسئولان انتظامی را ضرورتی مهم در سیر انتصابات در نوع ماموریت های ناجا خواند و افزود: لازمه فرماندهی و مدیریت؛ اشرافیت و آگاهی در موضوعات کاری است که پاسخگویی، اشرافیت و شناخت صحیح از نوع ماموریت ها در ارزیابی های میدانی کارشناسان انتصاباتی بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه به آموزه های دینی و مفاهیم قرانی لازمه تصمیم سازی و تصمیم گیری اثربخش است

سرهنگ ایرانمنش در ادامه سخنان خود به اعیاد پیشرو نیز اشاره داشت و توجه، تعمیق و شناخت صحیح از عید سعید غدیر خم را مصداق و الگویی مناسب در انتخاب و انتصاب عنوان و تصریح کرد:‌ برای اینکه بتوانیم در حوزه فرماندهی و مدیریتی در ناجا، اثرگذار باشیم بایستی همواره آموزه های دینی و مفاهیم قرآنی مورد تبیین قرار گرفته و سرلوحه هر گونه تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه هایی که انسان از قرآن و مفاهیم والای آن فاصله می گیرد، دچار انحطاط و سقوط می شود.

این مقام انتظامی ، شناخت درست انسان از ابعاد شخصیتی خود را لازمه قرب الهی برشمرد و گفت: انسان همواره باید خود را بازیابی نموده و مورد ارزیابی قرار دهد.
شایسته گزینی و شایسته سالاری مهم ترین راهبردهای اجرایی ناجا در انتصاب فرماندهان و مدیران

سرهنگ ایرانمنش شایسته گزینی و شایسته سالاری را از مهم ترین راهبردهای اجرایی ناجا در جذب و به کارگیری کارکنان و به ویژه در حوزه های مدیریتی و فرماندهی یاد کرد و اظهار داشت:‌ بدین منظور بایستی کادر سازی و تعالی کارکنان و پیشرفت در مشاغل سازمانی از کلانتری ها و پاسگاه آغاز شده و در تحقق این مهم به گونه ای برنامه ریزی شود که هر فرد در فرایند انتصاباتی، جایگاه اصلی و انتصاباتی خود را پیدا کند.

وی با اشاره به نقش فرماندهان و مدیران در بهسازی سرمایه های انسانی در ناجا گفت: توفیقات امروزه ناجا نشان از دقت نظر صحیح در انتخاب و انتصابات و به ویژه توجه به نسل جوان و برنامه ریزی برای آتی است.

سرهنگ ایرانمنش به کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تاکید ایشان به ضرورت اقتدار در ناجا نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد محیط تفکر ، هدف گزاری مناسب ، نیازسنجی، برنامه ریزی تدافندی و آفندی از ضروریاتی است که باید در تحقق منویات فرمانده کل قوا در حوزه مولفه های اقتدار بدان توجه داشت تا دشمن به هیچ عنوان فکر هیچ تعرضی را به خاک میهن اسلامی مان نداشته باشد.

معاون ارزشیابی و انتصابات بازرسی کل ناجا؛ تحلیل در بررسی فرضیه ها و کشف جهت گیری های فکری، ویژگی بخشی، طبقه بندی کردن، مقایسه و تصمیم گیری صحیح،‌ تعیین علت و معلول ، ترسیم نتایج متعدد ،‌فرضیه سازی، پیش بینی، اولویت بندی، حل مسئله و حل کردن قیاس ها را از مولفه های مهارت تفکر های اخلاقی و انتقادی عنوان کرد و به تبیین و تشریح آن پرداخت.

تقویت بنیه آموزشی به ویژه دانش افزایی، مهارت محوری و تربیت محوری از اصول کارآمدی است

وی در ادامه به رازهای موفقیت در ارزیابی های انجام شده در ماموریت های نیروی انتظامی اشاره و خاطر نشان کرد: توکل به خدا، اخلاص در گفتار، کردار و عمل ، تقویت مبانی دینی و ارزشی، روحیه مردم داری و مدارا کردن و تفاهم و هم کاری، اجرای دقیق سیاست ها و تدابیر فرمانده ناجا، تعاملات درون سازمانی و برون سازمانی ، اصل جوان گرایی به جهت پیشرفت و ارتقاء کارکنان ، تقویت بنیه آموزشی کارکنان در تمامی حوزه ها به ویژه دانش افزایی و مهارت محوری و تربیت محوری، خلاقیت، نوآوری و پیشرفت، سرعت عمل و دقت، صیانت از کارکنان و سلامت اداری از ویژگی های مدیران و فرماندهان کارآمد در ناجاست.

سرهنگ ایرانمنش در پایان به برخی موضوعات در توجه و مراقبت از محیط خانواده، و اصل پیشگیری و حفظ و سالم سازی کارکنان نیز اشاره کرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *