توسعه برنامه های مسجد محور و محله محور برای نجات معتادان ضروری است

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر این که مشارکت همگانی بایستی در مبارزه با اعتیاد به موادمخدر اتفاق بیفتد تاکیدکرد: توسعه برنامه ها و فعالیت های مسجدمحور و محله محور برای نجات معتادان و کم کردن تقاضا در این حوزه، ضروری است.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، رئیس جدید شورای سیاستگذاری مبارزه با موادمخدر استان سمنان به اتفاق دو تن از معاونان خود در ستاد فرماندهی انتظامی حضور یافت و با سردار “روح الامین قاسمی” در فضای سرشار از روح تعامل و صمیمیت دیدار و گفت و گو کرد.

سردار قاسمی در این دیدار با تبریک انتصاب “محمدحسین همتی”، به جایگاه مهم و تاثیرگذار شورای سیاستگذاری در هماهنگ کردن دستگاه های مختلف برای مبارزه ای همه جانبه با اعتیاد به موادمخدر اشاره و تصریح کرد: حضور بالاترین مقام اجرائی کشور در راس شورا، نشان از اهمیت ماموریت ها و وظایف آن دارد.

این مسئول انتظامی اظهارداشت: امروزه تهیه، تولید و توزیع موادمخدر در سطح کشور، جرمی ساده و معمولی به شمار نمی رود بلکه به شکلی سازمان یافته است و مافیای بین الملل پشت آن وجود دارد.

رئیس کمیته مقابله شورای سیاستگذاری مبارزه با موادمخدر استان با بیان این که مشارکت همگانی بایستی در مبارزه با اعتیاد به موادمخدر اتفاق بیفتد تاکیدکرد: توسعه برنامه ها و فعالیت های مسجدمحور و محله محور برای نجات معتادان و کم کردن تقاضا در این حوزه، ضروری است.وی بر بهره مندی از اهرم های تشویقی نیز در این حوزه تاکید و خاطرنشان کرد: باید با برنامه های متنوع، تقاضا برای موادمخدر را به کمترین حد ممکن کاهش بدهیم.

افزایش شناخت عمومی به موادمخدر و عواقب و پیامدهای ویرانگر آن همچنین پیچیدگی های خاص در امر مبارزه با این بلای خانمان سوز با توجه به تنوع مواد و گرایش از سنتی به صنعتی از دیگر نکات مهمی بود که سردار قاسمی به آن اشاره کرد.

رئیس جدید شورای سیاستگذاری مبارزه با موادمخدر استان سمنان، خاکریز اول در مبارزه با موادمخدر را نیروی انتظامی دانست و از تلاش، خدمات و اقدامات مستمر و گوناگون پلیس در این راستا قدردانی کرد.

همتی، حساس ترین کمیته شورا را کمیته مقابله به ریاست فرمانده انتظامی استان عنوان کرد و گفت: کار فرهنگی و نتایج آن، مدت دار است و در بسیاری از موارد سال ها به طول می انجامد اما در امر مقابله باید به صورت لحظه ای برنامه ریزی و عملیات انجام شود.

وی، تعامل و همکاری پلیس را بسیار مناسب خواند و برای برگزاری برنامه های مشترک اعلام آمادگی کرد./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *