پلیس، پیشانی نظام اسلامی است / قدردانی از نیروی انتظامی و دستگاه قضائی در بحث عفاف و حجاب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از پلیس به عنوان پیشانی نظام اسلامی نام برد که باید در تراز جمهوری اسلامی قدم بردارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام”مجتبی ذوالنور” به همراه مهندس”احمد امیرآبادی فراهانی”از نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی با سردار “مجتبایی” فرمانده انتظامی استان قم دیدار و گفت و گو کردند.

حجت الاسلام ذوالنور با بیان اینکه هیچ دستگاهی تنوع ماموریت های ناجا را ندارد، تصریح کرد: نیروی انتظامی ذو ابعاد بوده و با تعدد مأموریت مواجه است و این کار ساده ای نیست.

وی گفت: امروز که کشور حال و هوای جنگ را ندارد تهدیدات برای خانواده ها در عرصه سایبری خودنمایی کرده و این موضوع کار ناجا را پیچیده تر می کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم سختی کار، تنوع ماموریت و حجم فعالیت در نیروی انتظامی متاسفانه حقوق کارکنان این نیرو که باید ۲۰ درصد از سایر دستگاه های دولتی بیشتر باشد، ۱۵درصد کمتر است لذا این موضوع را  به مجلس پیشنهاد داده و تلاش می کنیم تا این امر به تصویب برسد.

وی همچنین از جذب نیروهای معتقد، ولایی، متعهد به نظام اسلامی در نیروی انتظامی قدردانی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از پلیس به عنوان پیشانی نظام اسلامی نام برد که باید در تراز جمهوری اسلامی قدم بردارد.

ذوالنور با اشاره به همدلی میان نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی در برخورد با برخی ناهنجاری ها در استان، عزم جمعی مسئولان مربوطه را لازمه این موضوع دانست.

وی با اشاره به عدم رعایت قانون از سوی موتورسواران در قم، بر لزوم فرهنگ سازی در این رابطه از سوی صدا و سیما تاکید کرد.

کسب رضایتمندی حداکثری مردم قم از پلیس استان 

سردار”کاظم مجتبایی”فرمانده انتظامی استان قم در این جلسه، گفت: شرایط خدمت در نیروی انتظامی به گونه ای است که پلیس باید با بخش های مختلف اجتماع با رأفت و نیز با مجرمان، رفتاری قاطعانه داشته باشد.

وی به حساسیت کار پلیس در قم و انتظاراتی فراتر  از یک استان از آن اشاره کرد و گفت:خوشبختانه در درون سازمانی بزرگ مانند نیروی انتظامی اقدامات خوبی برای ارتقاء علمی، شناختی و ادراکی کارکنان انجام شده تا آنان با معلومات بالا و درکی صحیح از ماموریت، بهنگام و به موقع عمل کنند.

فرمانده انتظامی استان قم به کسب رضایتمندی حداکثری مردم قم از پلیس در ارزیابی های ناجا اشاره کرد و گفت: امروز پلیس ارتباط خود را با دستگاه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حفظ کرده و ضمن برخورداری از تخصص لازم، علم مدارانه برای پیشبرد اهداف خود گام بر می دارد.

سردار مجتبایی به مشکلات ترافیک شهری و عدم رعایت قانون از سوی برخی موتورسواران در قم اشاره و ۱۷دستگاه را مسئول ساماندهی موتورسیکلت سواران دانست و حل مشکلات زیر ساختی استان و فرهنگ سازی را در این رابطه مهم ارزیابی کرد.

قدردانی از  نیروی انتظامی و دستگاه قضائی در بحث عفاف و حجاب

مهندس “احمد امیرآبادی فراهانی” نماینده مردم قم و عضو کمیسیون طرح و برنامه و بودجه مجلس نیز طی سخنانی با اشاره به حضور پلیس در تامین امنیت دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، از حساسیت و رعایت بی طرفی پلیس در اجرای قانون قدردانی کرد.

عضو کمیسیون طرح و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی سپس به موضوع حجاب و عفاف و دغدغه متدینین و خانواده معظم شهداء و ایثارگران اشاره و ضمن قدردانی از حساسیت دستگاه قضائی و نیروی انتظامی در این رابطه بر لزوم اهتمام تمامی دستگاه ها تاکید کرد.

مهندس امیرآبادی سپس با تاکید بر ضرورت کنترل بیش از پیش فضای مجازی از سوی متولیان امر، خاطرنشان کرد: ما در مباحث اعتقادی کوتاه نمی آییم اگر در این زمینه کمبودی وجود داشته و نیاز به تصویب قانون داریم باید در مجلس این موضوع بررسی شود.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *