سند تحول بانک قوامین با استفاده از اسناد بالادستی تدوین شده است

حمید‌‌رضا نجف‌پور در مراسم تودیع و معارفه مدیریت شعب بانک قوامین در استان مرکزی در سخنانی با اشاره به تدوین سند تحول نظام بانکی در بانک قوامین اظهار داشت: این سند با الهام از اسناد بالا دستی و با تدبیر فرمانده ناجا و به منظور عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی تهیه و تدوین شده است.
به گزارش سادس به نقل از رویکرد نجف‌پور بیان داشت: تخصیص منابع به لایه‌های مختلف اقتصاد سبب شکوفایی درکشور شده و اقتصاد مقاومتی هم به تبع آن اتفاق افتاده و با توجه به اینکه درهفته بانکداری بدون ربا قرار داریم باید به این امر توجه کنیم که باید بانکداری بدون ربا را درمیان بانک‌ها رواج دهیم .

وی ادامه داد: بانک‌ها دربرابر مردم وظایفی دارند که باید آنها را به درستی ایفا کرده و مردم هم خواسته‌ها و مطالبات قانونی خود را از بانک‌ها طلب کرده و با توجه به اینکه بیش از ۹۰درصد مردم از خواسته‌های قانونی خود از بانک‌ها و به‌خصوص درباره عقود اسلامی اطلاع درستی ندارند باید مردم اطلاعات خود را درباره مطالبات ازبانک‌ها افزایش دهند.
قائم مقام بانک قوامین خاطرنشان کرد : بانک‌ها در هوشمند‌سازی تورم نقش خوبی را ایفا کردند به گونه‌ای که اگر دردولت کاهش تورم اتفاق افتاد به دلیل همکاری خوب بانک‌ها بوده‌است .
نجف‌پور عنوان کرد: تعیین نرخ هوشمند سپرده‌ها متناسب با اقتصاد پولی و تعدیل نرخ سود تسهیلات و سایر اقدامات راهبردی جزو وظایف بانک‌ها است
وی بیان داشت: بانک‌ها در سیاست کلان نظام وظایفی را به عهده دارند که توزیع هوشمندانه و عالمانه سرمایه‌های موجود دربانک‌ها برای راه اندازی کسب و کار حلال توسط مردم از جمله این اقدامات است.
قائم مقام بانک افزود: یکی از مولفه‌های جدی اقتصاد مقاومتی، مردمی‌سازی اقتصاد است و رفاه و عدالت اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده ازارکان اصلی مولفه‌های اقتصاد مقاومتی به شمارمی‌آید.
نجف‌پور تصریح کرد: بانک‌ها نقش کلیدی دربسترسازی و در ذیل نظام دینی به عهده دارند و متاسفانه بانک‌ها مسیر درست را طی نکرده‌اند و و ظیفه خود را به درستی انجام نداده‌اند و اقتصاد واقعی وقتی کاملا شکل می‌گیرد که شاهد رونق درهمه مشاغل باشیم و این نیازمند همکاری و همدلی همه مسئولان امر است.

قائم مقام بانک قوامین افزود : اگر درکشور اقتصاد صوری شکل بگیرد ما بانک‌ها مقصرهستیم و برای همین ما تکلیف سنگینی به عهده داریم تا با استفاده از خصوصیات اقتصاد اسلامی توسعه کسب و کار حلال در جامعه را فراهم کنیم.
نجف‌ پوربا اشاره به اینکه تنها ۳۰ درصد اقتصاد کشور و سرمایه مردم در بازار هندلیگ وارد می‌شود گفت: اقتصاد کشور ما پول محور است به گونه‌ای که مردم کشور ما هنوز به بورس اعتماد کافی ندارند و ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌های خود را در بانک‌ها پس‌انداز کنند و این درحالی است که درکشورهای اروپای غربی این موضوع کاملا برعکس بوده و مردم بیشتر سرمایه‌های خود را وارد بورس می‌کنند.
قائم مقام بانک قوامین ادامه داد: مولفه بانکداری اسلامی امروز درکشور ما مظلوم واقع شده و با وجود داشتن ۳۳ قانون مصوب و با وجود تلاش‌های بسیار همچنان اقدامات خوبی درباره این قانون انجام نشده‌است.
نجف‌پور تصریح کرد: اگر مولفه بانکداری اسلامی به درستی در کشور انجام نشده مقصر شبکه بانکی است و برای اینکه این امر محقق شود باید یک سند راهبردی برای بانکداری اسلامی تدوین شود و برای ایجاد نظامات بانکی، پرداختن به افزایش مهارت‌آموزی کارکنان مدنظر قرار گیرد.

بر پایه همین گزارش مدیریت اسبق شعب بانک قوامین در استان مرکزی نیز در سخنانی با اشاره به اینکه ۲۷۰ درصد رشد مصارف را در شعب بانک قوامین در استان شاهد بودیم اظهارداشت: همه اهدافی را که بانک قوامین از مرکز دستور داده بود توسط شعب استان محقق شد.
حجت الله موحدیان تصریح کرد: در پیگیری معوقات در استان توانستیم بیش از ۵۰ درصد معوقات استان را دریافت کرده و دراین زمینه جزو بهترین استان‌های کشور بودیم و برای تعاونی لغو مجوزشده اعتماد نیز با همکاری نیروی انتظامی توانستیم بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان از سپرده های مردم را پرداخت کنیم که دوباره بیش از ۹۰ درصد سپرده ها به بانک برگشت و مردم در همین بانک سرمایه‌گذاری کردند.

وی ادامه داد : با تعامل دستگاه‌های اجرایی و ادارات با این بانک مبنی بر انتقال دستگاه‌های خود پرداز به حاشیه شهرها تعدادی از این دستگاه‌ها به حاشیه شهرها منتقل شد و از رفت و آمد مردم به مرکز شهر جلوگیری شد.
مدیر اسبق شعب بانک قوامین استان مرکزی بیان داشت: تعامل خوبی با شهرداری، سپاه، نیروی انتظامی، کمیته امداد و بهزیستی استان در استان انجام شد و با توجه به اینکه ۱۶ شعبه بانک قوامین دراستان وجود دارد ۱۱ شعبه توانستند ارتقا درجه بگیرند.
شایان ذکر است در این مراسم از زحمات “حجت‌الله موحدیان” تقدیر و “ابراهیم میررضایی” بعنوان مدیر جدید امور شعب استان مرکزی معرفی شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *