رسالت اصلی بانک توسعه تعاون حمایت از بخش تعاون است

حجت اله مهدیان در همایش علمی ” اندیشه تعاون راه سوم در اقتصاد “در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن هفته تعاون به تعاون‌گران سراسر کشور گفت: امیدواریم برگزاری این همایش ها به رشد و بالندگی بخش تعاون کشور کمک شایانی کند.
وی ضمن اشاره به جوان بودن بانک توسعه تعاون گفت: این بانک هر ساله شرایط بهتری را در عرصه اقتصادی تجربه کرده و همواره در تلاش است با افزایش سرمایه، سرویس و
خدمات بیشتر و با کیفیت تری به تعاونگران و فعالان این بخش ارائه دهد.

مهدیان در ادامه ضمن اشاره به اساسنامه بانک افزود: طبق این اساسنامه بانک توسعه تعاون موظف است ۷۰درصد از تسهیلات خود را به بخش تعاون اختصاص دهد که بانک تا به امروز کاملا به رعایت این بند و حتی فراتر از آن هم پایبند بوده است

وی افزود: در سال گذشته مجموعه تسهیلات پرداختی در سراسر کشور از طریق ۴۰۰ شعبه این بانک ۲۷هزارمیلیارد ریال بوده که امید است این رقم در سال جاری به ۴۰هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

سرپرست بانک توسعه تعاون در این همایش گفت: به مناسبت هفته تعاون طرحی به نام امید در بانک طراحی شد که در این طرح از ابتدا تا آخر شهریورماه سال ۹۵، شش درصد بخشودگی جریمه یا وجه التزام لحاظ شده است که طبق این طرح اتحادیه ها و شرکت های تعاونی می توانند با پرداخت بدهی های خود از این معافیت برخوردار شوند.

مهدیان یکی از اقدامات خوب بانک توسعه تعاون را در سال ۹۴ انتشار اوراق گواهی سپرده به مبلغ ۲هزار میلیارد ریال ، دانست و افزود: برای سال جاری ۳هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده خواهیم داشت که منتظر اخذ مجوز آن از بانک مرکزی هستیم تا بتوانیم این اوراق را در زمان مقرر انتشار دهیم.

وی در ادامه به صندوق سرمایه گذاری توسه تعاون صبا اشاره کرد و گفت: این صندوق باهدف ایجاد ابزارهای نوین مالی و تأمین منابع بخش تعاون در سال ۹۴ تأسیس شد .

مهدیان در ادامه حمایت بانک از ۳پروژه بزرگ شهرداری در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد خبر داد و افزود:عاملیت فروش ۱۰هزارمیلیارد ریال فروش اوراق مشارکت در این پروژه ها در اواخر سال گذشته و سال جاری برعهده بانک توسعه تعاون است .

وی افزود : راه اندازی ۷۵۰۰ واحد کوچک ومتوسط با تامین اعتباری بالغ بر۱۶۰هزار میلیارد اعتبار از تکالیفی است که بانک مرکزی پذیرفته است و بانک توسعه تعاون به عنوان بانک تخصصی بنگاههایکوچک و متوسط سهم عمده ای رادر این میان به عهده دارد .

وی اضافه کرد: بانک توسعه تعاون تاکنون با توجه به فعالیت های عمده ای که در این زمینه داشته است تاکنون چندین بار مورد تقدیر وزارت صنعت،معدن و تجارت و بانک مرکزی قرار گرفته است.

مهدیان یکی دیگر از رسالتهای بانک را پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و زوجین خواند و گفت: تفاهم نامه های بانک با سازمان های مذکور به مبلغ ۲۰۰میلیاردریال امضاء شد که این تسهیلات سبب برکت بانک می شود و همکاران ما دربانک توسعه تعاون با اعتقاد این کار را انجام می دهند.

گفتنی است در همایش اندیشه تعاون ،سرپرست بانک توسعه تعاون در انتهای سخنرانی خود به شیوه های تأمین مالی تعاونی ها و چالش ها و استراتژی های آنها اشاره کرد و راهکارهایی را در این خصوص پیشنهاد داد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *