ظرفیت بانک و مجموعه سهامداران در راستای حمایت از کسب و کارهای کوچک ومتوسط

طی مراسمی، با حضور دکتر پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، یزدانی،مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، محمد حسین مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، فقیری معاون طرح و برنامه بانک پارسیان و ترابی، مدیر مشتریان ارزند این بانک درتاریخ ۹۵/۶/۱۳ ، تفاهم نامه همکاری بانک پارسیان و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک امضا شد.
به گزارش سادس به نقل از رویکرد دکتر پرویزیان در این مراسم با بیان اینکه بانک پارسیان ظرفیت و قابلیت های قابل توجهی در بخش کسب‌ و‌کارهای کوچک دارد، گفت: در مجموعه سهامداران این بانک، ظرفیت بنیاد برکت در مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و همچنین زنجیره قطعه‌سازان و خدمات پس از فروش در مجموعه ایران خودرو امکان سرمایه گذاری و حمایت در این بخش ها را دارا می باشند.
مدیرعامل بانک پارسیان افزود: ظرفیت‌های یاد شده به اندازه‌ای که با بانک پارسیان در ارتباط هستند در خدمت کسب و کار است به ویژه در بنیاد برکت که دارای مدل های حرفه ای مشابه مدل‌های توسعه کسب و کار کوچک به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.
وی با اشاره به تاکید خاص مقام معظم رهبری و دولت به کسب و کارهای کوچک گفت:در این راستا ما در بانک پارسیان موظف هستیم که در مسیر توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط و هم دانش بنیان حرکت کنیم وامیدواریم این تفاهم‌نامه سرآغاز حرکت در بخش‌های دیگر شود و توسعه کسب‌و‌کارهای کوچک با راه‌اندازی سیستم‌های تامین مالی خاص جلو برود.
دکتر پرویزیان با بیان اینکه انضباط مالی ایجاب می‌کند که با سازمان کسب وکار بدون وثیقه کار کنیم، افزود: وثیقه و تضمین مرحله آخر اعتباردهی است. اعتباردهی به خود اشخاص، کسب‌و‌‌کار و شهرت آن‌ها بر می‌گردد و این نظم به دلایل مختلف در کشورما دچار افت و خیز است.
وی در ادامه با بیان اینکه اخیرا بانک مرکزی فضایی را برای دادن اعتبار به مصرف‌کننده در جهت خرید محصولات و کالاهایی که تولید می‌شود، فراهم کرده‌ است، افزود: این اعتبار به مصرف‌کننده برای حمایت از تقاضا و رونق اقتصاد بوده که در حال شکل‌گیری است و این ظرفیتی را ایجاد می‌کند که دسترسی به منابع کمتر فراهم شود.
امضا این گونه تفاهم‌نامه‌ها به سود بانک‌ها است
همچنین در این مراسم، علی یزدانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: این تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خارج از طرح رونق در تعامل میان صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و بانک پارسیان در راستای سیاست‌های اتخاذ شده توسط این بانک در جهت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط بوده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشکر از زحمات دکتر کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان و مدیران و کارشناسان این مجموعه عنوان کرد: من در بسیاری از جلسات استانی که حضور دارم عرض کردم که این تفاهم‌نامه‌ها به سود بانک‌ها است .
وی ادامه داد : تسویه ضمانتنامه های مشمول این تفاهم نامه نیاز به کارشناسی، انتشار آگهی، مزایده و … ندارد و بلافاصله در کمترین زمان انجام خواهد شد.
محمدحسین مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در این مراسم با اشاره به خدمات دکتر کوروش پرویزیان اظهار کرد: زمان خدمت دکتر پرویزیان در بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات با هماهنگی و گردش کاری که میان دوتا مجموعه وجود داشت، اتفاق ویژه‌ای افتاد. دکتر پرویزیان همواره در مقوله ضمانت نامه های اعتباری در سمت های گوناگون منشا خیر بوده است و در شورای پول و اعتبار به همت ایشان در بخش ضمانت‌نامه‌های اعتباری صندوق ضمانت صادرات کار به گونه‌ای جلو رفت که صادرکنندگانی که از این ضانت‌نامه‌ها برخوردار شده و تخفیف در نرخ سود می‌گرفتند اصولاً به نفعشان بود و ظرفیت قابل توجهی برای صادرکنندگان ایجاد شد.
وی اضافه کرد: جلسات زیادی را با همکاران آقای دکتر پرویزیان داشتیم و تفاهم‌ها را جلو بردیم تا به اینجا رسیدیم که امروز یادداشت تفاهم را امضا کنیم و از این مقطع زمانی به بعد تولیدکنندگان به شکل برنامه‌ریزی شده و گسترده در کلیه شعب بانک از خدمات مشترک و همچنین بانک صنایع کوچک استفاده کنند.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *