بهره برداری از دستگاه برجسته نگار ویژه روشندلان در بانک سپه

عضو هیأت مدیره در مراسم افتتاح و بهره برداری از دستگاه برجسته نگار برای نابینایان و روشندلان اظهار داشت: سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب بانک سپه در راستای ارایه خدمات بانکی به روشندلان عزیز طراحی شده است.
به گزارش سادس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، عیسی کاظم نژاد گفت: نخستین دستگاه برجسته نگار ویژه روشندلان در شعبه ظهیرالاسلام بانک سپه به طور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت.
کاظم نژاد با بیان اینکه به موجب بخشنامه های بانک مرکزی ج.ا.ا در راستای تکریم ارباب رجوع و بهره مندی مطلوب روشندلان و معلولان این خدمت فراهم شده است اظهار داشت: در راستای استفاده مطلوب روشندلان از این خدمت و تخصیص باجه های مخصوص نابینایان در شعب بانک و ارایه خدمات بانکی به آنها بدون نیاز به وکیل یا همراه امین شرکت پکتوس تولید کننده محصولات نمایشگر لمسی بریل و سیستم های الکترونیک ویژه نابینایان با حمایت انجمن نابینایان، اقدام به تولید تجهیزات و سیستم های مورد نیاز نابینایان با کاربردهای بانکی کرده است.
عضو هیأت مدیره با اشاره به اینکه سامانه خدمات بانکی نابینایان در شعب طرح مشترک انجمن نابینایان ایران وشرکت دانش بنیان پکتوس است گفت: این سامانه شامل دستگاه برجسته نگار و نرم افزار فرم های بانکی است.
وی ادامه داد: دستگاه برجسته نگار دارای صفحه نمایشگر بریل بوده و تکمیل فرم های بانکی با استفاده از صفحه کلید توسط نابینایان انجام می شود. کلیه نوشتار موجود در فرم های بانکی از طریق نمایشگر بریل دستگاه برجسته نگار بصورت لمسی قابل خواندن برای نابینایان است.
کاظم نژاد با بیان اینکه در راستای ارایه خدمات بانکی به روشندلان عزیز در سراسر کشور این سامانه مورد بهره برداری بانک سپه قرار گرفت تصریح کرد: نرم افزار فرم های بانکی روی رایانه باجه نصب شده و خروجی صوتی فارسی روی تمامی قسمتهای فرم های بانکی فعال می باشد.
عضو هیأت مدیره با تأکید بر اینکه بانک سپه به عنوان یک بانک دولتی علاوه بر رسالت اقتصادی خود وظایف اجتماعی هم دارد خاطرنشان کرد: ارایه خدمات مطلوب و مناسب به اقشار مختلف جامعه از وظایف سیستم بانکی است و بانک سپه توانسته است دراین زمینه به نابینایان و روشندلان عزیز خدمات خوبی ارایه کند.
کاظم نژاد با اشاره به اینکه یک دستگاه برجسته نگار در شعبه ظهیرالاسلام که نزدیک مراکز مراوده نابینایان قرار دارد برای استفاده این روشندلان نصب و راه اندازی شده است یادآور شد: مشتریان نابینا با استفاده از این سامانه و بدون نیاز به حضور همراه فرم های درخواست انواع عملیات بانکی را مثل افتتاح حساب، دریافت و واریز وجه، خدمات کارت و … با استفاده از ورودی و خروجی های صوتی و خط بریل تکمیل نموده و سپس فرم های تکمیل شده توسط چاپگر باجه پرینت و برای انجام عملیات در اختیار مسئول باجه قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه استفاده از این سامانه برای نابینایان کار ارزشمند و خداپسندانه ای است گفت: روشندلان می توانند در مراجعات خود به بانک بدون هیچگونه اعمال محدودیت یا الزام به داشتن همراه امین به انجام مراودات بانکی خود بپردازند.
لازم به ذکر این مراسم باحضور منصور شادکام قائم مقام انجمن نابینایان ایران، نمایندگانی از دفتر یونسکو و سازمان بهزیستی و همچنین مدیران و کارکنان بانک سپه برگزار شد.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *