۲۰ هزار نسخه خطی در حوزه نظم و امنیت کرمان جمع آوری شده است

فرمانده انتظامی استان ضمن اشاره به جمع آوری ۲۰ هزار نسخه خطی مرتبط با حوزه نظم و امنیت استان کرمان، گفت: در نمایشگاه یک هفته ای میزبان عموم مردم خواهیم بود.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “رضا بنی اسدی” در نخستین روز از جشنواره و نمایشگاه اسناد و آثار حوزه نظم و امنیت استان کرمان گفت: ما بر گذشته خود به ویژه تاریخ امنیت ایران و کرمان می بالیم.

وی افزود: دولت های غربی همواره به دنبال مصادره  آثار تمدن بزرگ ایران هستند و این دولت ها علاوه بر مصادره  اسناد به دنبال مصادره  دانش موجود در این اسناد هستند.

فرمانده انتظامی استان بیان داشت: در قرآن کریم و احادیث تاکید فراوانی بر توجه به تاریخ و سرگذشت انسان ها شده است و ما باید سعی کنیم تا درس های نهفته در گذشته را بیاموزیم و برای آینده چراغ راه کنیم.

وی برپایی جشنواره و نمایشگاه اسناد و آثار حوزه  نظم و امنیت استان کرمان را در همین راستا دانست و گفت: با حفظ اسناد حوزه  نظم و امنیت به دنبال تقویت دانایی محوری، خود باوری، مدیریت دانش، استفاده از تجربیات گذشته و تبیین نقش تاریخ در کمک به تحقق مثلث اقتصادی کرمان هستیم.

سردار بنی اسدی ضمن اشاره به این مسئله که ۲۰ هزار نسخه  خطی مرتبط با نظم و امنیت استان کرمان را دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی کرمان جمع آوری کرده ایم، افزود: در نمایشگاهی یک هفته ای که در مجتمع اندیشه بر پا شده است، میزبان عموم خواهیم بود.

وی با مخاطب قرار دادن استاندار کرمان، اظهار داشت: باید فضایی برای ایجاد موزه ای دائمی در راستای ارائه دستاوردهای تاریخی حوزه  نظم و امنیت اختصاص یابد.

سردار بنی اسدی در پایان توجه به اقدامات فرهنگی در نیروی انتظامی را گامی نوین ذکر کرد و گفت: از رسانه ها می خواهیم تا اقدامات فرهنگی همچون وقف در حوزه امنیت و کمک به ایجاد موزه اسناد و آثار تاریخی این حوزه را بیشتر از پیش مد نظر قرار دهند.

سخنران ویژه این مراسم معاون اجتماعی ناجا سردار دکتر “سعید منتظرالمهدی” بود که مباحثی در خصوص سازمان پلیس از ۲ هزار سال قبل از زمان آریایی ها تا به امروز ارائه و در ادامه در خصوص امنیت اجتماعی وضرورت کار فرهنگی به اجمال سخنرانی کرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *