تندباد با سرعت 130 کيلومتر استان مازندران را درنورديد

فرمانده انتظامي استان با اشاره به وقوع تندباد 130 کيلومتري روز گذشته در استان، از امداد رساني پليس به آسيب ديدگان در اين حادثه خبر داد.

به گزارش سادس به نقل ازپايگاه خبري پليس، سردار”سيد محمود ميرفيضي” با اشاره به وقوع طوفان، رعد و برق و بارش شديد باران، سيلاب و آبگرفتگي معابرعمومي در استان مازندران که از بامداد روز گذشته در سطح استان به وقوع پيوست، از امداد رساني پليس به آسيب ديدگان اين حادثه خبر داد.
وي تصريح کرد: براساس آمارها در اين حادثه مردي 40 ساله در شهرستان “آمل”، به علت سقوط در داخل گودال ساختمان نيمه کاره جان خود را از دست داد.
فرمانده انتظامي استان مازندران با اشاره به خسارت به اماکن، تاسيسات و منازل شهروندان در 11 شهرستان استان، که کانون و شدت آن در شهرستان هاي” آمل، نور، بابل و قائم شهر”بود، گفت: برابر آمار ها به بيش از 858خانوار مازندراني خسارت وارد شده که اغلب خسارت ها مربوط به کنده شدن سقف منازل، سقوط درخت بر روي خودروها، آبگرفتگي منازل و معابر عمومي بوده است.
وي افزود: همچنين بارش شديد باران باعث بروز خسارت به 76 روستاي استان شد، که با هماهنگي هاي صورت گرفته با مديريت بحران استانداري مازندران، گروه هاي امداد و نجات و جمعيت هلال احمر، تيم هاي امدادي به اين مناطق اعزام شدند و کار امداد رساني به آسيب ديدگان را از همان ساعات اوليه در دستور کار قرار دادند.
سردار ميرفيضي، همچنين با اشاره به خسارت وارده به شبکه توزيع برق استان، گفت: برابر اعلام مسئولان شرکت توزيع برق استان، با توجه به قطع برق بيش از 70 درصد از مشترکان در شهرستان هاي آمل، قائم شهر و بابل، خوشبختانه با حضور نيروهاي امدادي برق استان هاي “تهران، گلستان و سمنان”، مشکل قطع برق اکثر شهروندان در اين شهرستان ها حل شد. 
فرمانده انتظامي استان مازندران با اشاره به اجراي طرح هاي ويژه انتظامي و امنيتي در مواقع بروز بحران، حوادث غيرمترقبه و طبيعي، پيشگيري از وقوع جرايم و امداد رساني به آسيب ديدگان را از جمله وظايف پليس در اين طرح ها برشمرد و افزود: پليس با تعامل و همکاري ساير دستگاه هاي امدادي و خدماتي در زمان بروز حوادث آماده امداد رساني به آسيب ديدگان است. #
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *