کشف ۱۳تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۱۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “مجید شجاع” اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان خراسان جنوبی کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۰درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۸۸ درصد مواد مخدر از استان های همجوار وارد استان خراسان جنوبی می‌شود، افزود: مبارزه جدی با مواد مخدر نیازمند فرهنگ سازی است، کار سلبی به تنهایی اعتیاد را ریشه کن نخواهد کرد و نهادهای متولی فرهنگ در این زمینه بایستی عملیاتی تر اقدام کنند .

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از افزایش هفت درصدی سرقت در سال جاری خبر داد و گفت: سرقت اتومبیل ۹ درصد و نیز کیف‌قاپی ۲۷ درصد کاهش و  همچنین سرقت مغازه‌ها با ۱۳ درصد رشد همراه بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از جرم‌های فضای مجازی منجر به کشف می‌شود، ادامه داد: بیش از ۹۰درصد فضای مجازی در سطح استان نظارت می‌شود.

سرهنگ مجید شجاع با اشاره به تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری خراسان جنوبی، گفت: از ابتدای سال جاری ۱۰۰ نفر در سوانح رانندگی در جاده‌های استان، جان خود را از دست داده اند؛ استاندارد نبودن راه‌ها، حجم تردد و عدم رعایت نکات ایمنی از سوی رانندگان از علل وقوع این سوانح به شمار می آید.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی تصریح کرد: باید فرهنگ رانندگی در جامعه نهادینه‌شده و موردتوجه عموم مردم قرار گیرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *