کاهش ۹ درصدی جان‌باختگان ناشی از تصادفات در گلستان

فرمانده انتظامی گلستان گفت: تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات رانندگی در پنج ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، ‌سرهنگ”علی‌اکبر جاویدان” در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی استان انضباط بخشی و فرهنگ‌سازی را دو وظیفه مهم پلیس راهور عنوان کرد و گفت: حل ترافیک نیاز به کار جمعی دارد و فرهنگ‌سازی رفتار ترافیکی و آموزش فرهنگ ترافیک، موثرترین روش در کاهش سوانح و حوادث رانندگی است.

وی گفت: کاهش وقوع تصادفات و تلفات جاده‌ای در صورتی در جامعه محقق خواهد شد که همه افراد جامعه خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بدانند.

این مقام ارشد انتظامی استان، پلیس راهنمایی و رانندگی را ویترین نیروی انتظامی در تعامل پلیس با جامعه دانست و بیان داشت: پلیس راهنمایی بایستی پلیس اجتماعی و مورد اعتماد مردم باشد.

وی با تاکید بر تقویت جنبه اجتماعی پلیس راهور، تصریح کرد: افزایش تعاملات پلیس راهنمایی و رانندگی علاوه بر تقویت منزلت اجتماعی پلیس، ‌موجب اعتماد عمومی و افزایش جلب مشارکت‌های مردمی خواهد شد.

سرهنگ جاویدان با بیان اینکه آموزش و فرهنگ‌سازی بایستی به صورت ویژه در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گیرد، اضافه کرد: رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی در رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس بسیار موثر است.

رئیس پلیس گلستان از کاهش ۹ درصدی جان‌باختگان ناشی از تصادفات طی پنج ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: تعداد کشته‌شدگان تصادفات درون‌شهری طی این مدت ۳ درصد و تصادفات برون‌شهری ۱۱ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ جاویدان ادامه داد: طی این مدت تعداد مجروحان ناشی از تصادفات درون‌شهری ۹ درصد و مجروحان ناشی از تصادفات برون‌شهری نیز ۲۷ درصد کاهش داشته است.

گفتنی است،  در پایان این مراسم سرهنگ”ایوب شرافتی” به عنوان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گلستان معرفی شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *