کشف مجسمه های تقلبی در همدان

رئیس پلیس آگاهی استان همدان از کشف سه مجسمه بدل شبیه به مجسمه های هخامنشی ،از جنس طلا و منقوش به خط میخی در همدان خبر داد.
به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس،  سرهنگ “رضا زارعی” گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی همدان در راستای مبارزه با قاچاقچیان و مخلان اقتصادی و در پی کسب خبری مبنی بر اینکه اشخاصی اهل و ساکن استان همدان در امر خرید و فروش اشیاء باستانی و عتیقه فعالیت گسترده دارند، دستگیری آنان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ضمن اشاره به شناسایی محل نگهداری و معامله و همچنین افراد گروه در پی تحقیقات صورت گرفته، افزود: با هماهنگی مقام قضائی دو اکیپ از ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی به صورت نامحسوس به محل معامله اعزام شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران دقایقی پس از حضور در محل در یک اقدام غافلگیرانه یک دستگاه خودرو زانتیا را متوقف و چهار نفر سرنشین آن را دستگیر کردند که در بازرسی از خودرو تعداد سه فقره مجسمه عتیقه که در داخل یک گونی برنج جاسازی شده بود کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان  تصریح کرد: پس از استعلام از سازمان میراث فرهنگی همدان، مشخص شد اقلام کشف شده بدل و تقلبی شبیه به مجسمه های هخامنشی و تاریخی و از جنس طلا بوده و متهمان قصد فروش این اشیاء را به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال  داشتند که در این راستا پرونده ای تشکیل و در دادسرای همدان در حال پیگیری است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *