رسیدگی به درخواست ‌های مردمی در چارچوب قانون است

فرمانده انتظامی استان در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم فرماندهان و مسئولان انتظامی استان با مردم در”ساری”، گفت: روند رسیدگی به درخواست‌ های مردمی در چارچوب قانون انجام می‌شود.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “سید محمود میرفیضی” در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در مسجد “امام سجاد(ع)” ساری، با بیان اینکه بیشترین مراجعات مردمی به مسئولان انتظامی استان در جلسات ارتباط مستقیم ۱۹۷ در مباحث ترافیکی است، افزود: بیشترین مراجعات درباره ترافیک و نحوه خدمات‌رسانی در حوزه انتظامی است.

فرمانده انتظامی مازندران، افزود: برخی از مراجعات مردمی  پرونده‌هایی است که به نیروی انتظامی مرتبط نمی‌شود و با مشاوره به دستگاه ذیصلاح هدایت می‌شوند.

این مسئول ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه برخی از پرونده‌ هایی که در ارتباط مستقیم مردم با حوزه انتظامی مطرح می‌شود در خصوص وظیفه عمومی است، گفت: درخواست‌ هایی که در زمینه وظیفه عمومی دریافت می شود، باید در کمیسیون ‌های مربوطه مورد بررسی قرار گیرند و طبق شرایط متقاضی، مطابق قانون تعیین تکلیف ‌شوند.

وی روند رسیدگی به درخواست‌ های مردمی را در چارچوب قانون دانست و افزود: فرایند رسیدگی پرونده‌ های مالی و کلاهبرداری در مراجع قضائی است.

سردار میرفیضی، تصریح کرد: شکایت در خصوص تخلفات بیمه‌ای که در تصادفات انجام می‌شود، بسیار نادر است و موردی هم مراجعه داشتیم که در این موضوع باید سوابق پزشکی قانونی طبق قانون مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از پرونده‌ها، مراجعه‌ کننده نیازمند راهنمایی و مشاوره است، خاطر نشان کرد: در آخرین ارتباط مستقیمی که در مرکز مازندران انجام شد، ۵۶ مراجعه‌ کننده داشتیم که به برخی از پرونده‌ها بلافاصله پاسخ داده شد و برخی موارد هم نیازمند رسیدگی و ارجاع به دستگاه دیگر بود.

فرمانده انتظامی استان مازندران، میزان تماس های مردمی با مرکز ۱۹۷ پلیس در مرداد ماه سال جاری را چهار هزار و ۵۴۵ مورد دانست و بیان کرد: ۷۹۹ مورد از این تماس‌های مردمی، به شکایت، انتقاد و پیشنهادات اختصاص یافته که به مشاوره و راهنمایی انجامید.

این مسئول با بیان اینکه یک‌ هزار و ۴۰۲ مورد تماس‌ ها با پل ارتباط مردمی ۱۹۷ قابل رسیدگی بود، افزود: ۵۱ مورد از تماس‌ها قابل رسیدگی نبوده اند.

میرفیضی، اظهار کرد: در تماس مردمی با مرکز ۱۹۷ در بخش تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس، ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشتیم و در انتقاد و پیشنهادات تغییر آماری نسبت به سال گذشته دیده نشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص میزان وقوع قتل در استان، از کاهش ۱۵ درصدی میزان وقوع قتل در مازندران خبر داد.

میرفیضی، گفت: فرماندهی انتظامی استان در کشف پرونده ‌های قتل ۱۰۰ درصد رشد داشت و به ‌نوعی پرونده قتل استان ‌های دیگر که به مازندران متواری شده بودند، نیز در این استان کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر فعالیت غیر قانونی و بدون مجوز برخی مدارس فوتبال در استان، گفت: مباحث ورزشی باید سیر قانونی خود را بگذراند و اگر شاکی در این مورد به پلیس مراجعه کند، طبق وظیفه عمل می‌کنیم.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *