افتتاح ۳ باب کتابخانه توسط بانک پاسارگاد در هفته دولت در اردبیل

بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای رسالت‌های اجتماعی خود، در هفته‌ی دولت، ۳ باب کتابخانه در محله‌ی شهریار، روستای خلیل‌آباد و شهر نیر در استان اردبیل افتتاح کرد.
به گزارشسادس به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، طی مراسمی که با حضور ائمه جماعت، روحانیت منطقه، خانواده شهدا، معاون استاندار اردبیل، فرماندار اردبیل، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان‌اردبیل، مسئولان استانداری، جمعی از مسئولان شورای اسلامی شهر، مسئولان‌محلی، مدیران ارشد بانک‌پاسارگاد و جمعی از اهالی منطقه برگزار شد، کتابخانه‌ی‌ فارابی پاسارگاد در محله‌ی شهریار، کتابخانه‌ی ابن‌سینا پاسارگاد در روستای خلیل‌آباد و کتابخانه‌‌ی زکریای‌رازی پاسارگاد در شهر نیر در استان اردبیل افتتاح شد. در این مراسم علی آذرنژاد معاون استانداری اردبیل ضمن تشکر و قدردانی از دکتر مجید قاسمی و بانک‌پاسارگاد به‌دلیل حمایت از ارتقای سطح علم و دانش کشور، اقدامات این بانک را در ساخت کتابخانه و مدرسه در مناطق محروم ارزشمند و ستودنی خواند. وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اساسی مسئولان استان توسعه مراکز فرهنگی و فضاهای کتابخوانی است که در این زمینه پیش‌بینی شده که امسال فضاهای کتابخوانی در سطح استان اردبیل افزایش یابد. امیدواریم در آینده نیز شاهد ورود بخش خصوصی و ایجاد مراکز فرهنگی و کتابخوانی در اردبیل باشیم.

رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز در این آیین ضمن قدردانی از اقدامات شایسته بانک‌پاسارگاد و دکتر قاسمی مدیرعامل این بانک گفت: از دو سال گذشته بانک‌پاسارگاد در احداث کتابخانه در این استان مشارکت می‌کند و در سال قبل دو باب کتابخانه با هزینه‌‌‌ این بانک در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید و همکاری این بانک، مایه امیدواری است. وی افزود: برای احداث هریک از کتابخانه‌های فارابی شهرستان اردبیل، ابن‌سینای روستای خلیل‌آباد بخش مرکزی این شهرستان و زکریای‌رازی شهرستان نیر، با زیربنای ۱۲۶ مترمربع، ۱۵ میلیارد ریال توسط خیران و بانک‌پاسارگاد هزینه شده‌است.
همچنین خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد طی سخنانی، یکی از رویکرد‌های اجتماعی بانک‌پاسارگاد را کمک به فعالیت‌های فرهنگی همچون کتابخانه‌سازی، مدرسه‌سازی و ساخت بیمارستان خواند و گفت: یکی از دغدغه‌های ما کمک به توسعه و پیشرفت کشور با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تربیت و تعالی نسل آینده است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها به گونه‌ای است تا بتوانیم گام‌های اساسی‌تر و جدی‌تر را در مسیر تعالی بیشتر نسل‌های بعدی برداریم.
اهالی محل و دانش‌آموزان نیز، ضمن حضور در مراسم و خیرمقدم به مدیران بانک‌پاسارگاد، از تلاش این بانک برای تسهیل کسب علم‌ و دانش فرزندان این منطقه قدردانی کردند. اجرای سرود، تجلیل از فعالان کتاب و کتابخانه‌ها و تقدیر از مدیران بانک پاسارگاد با اهدای تابلوفرش منقش به تصویر مدیرعامل این بانک، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
گفتنی است بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، در مناطق محروم استان‌های مختلف کشور، به ساخت مدرسه، کتابخانه‌های عمومی، خانه‌های بهداشت و بیمارستان اقدام می‌کند. در این راستا تاکنون ۱۲ کتابخانه در استان‌های اردبیل، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، ۵ مدرسه در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویر احمد و کرج، یک مرکز بهداشت در استان‌ آذربایجان شرقی (روستای جوشین ورزقان) و ۷ هزار تخت بیمارستانی در قم، تهران، کرج، مشهد، قزوین، اهواز و … ساخته و یا در حال ساخت هستند. این بانک همچنین در راستای ایفای رسالت‌های اجتماعی خود اقداماتی از قبیل حمایت از موسسات عام‌المنفعه و جمعیت‌های خیریه، حمایت از نخبگان علمی و نفرات برتر کنکور سراسری تا هر مقطعی که در کشور ادامه تحصیل دهند، توجه ویژه به بحث ورزش و حمایت از ورزشکاران تیم‌های مختلفی مانند کشتی، فوتسال، کوهنوردی و …، حمایت از برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی و تخصصی، کمک به آزادی زندانیان مالی غیرمقصر، پشتیبانی از هنرمندان و فعالیت‌های هنری، کمک به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از بلایای طبیعی و … را در کارنامه خود دارد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *