تقدیر از معاونت اجتماعی برای برگزاری جشنواره چادر های آسمانی

یاریگر و قدر دان دستان مهربانی باشیم که در راستای نهادینه کردن فرهنگ عمیق و ارزشمند عفاف و حجاب فعالیت می کنند که در حال حاضر این دست از آستین نیروی انتظامی بیرون آمده است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، در زمانی که ما به جامعه پذیری حجاب و عفاف نیازمندیم، دستان مهربانی در مسیر فرهنگ سازی این امر مهم مشغول به کار هستند .

مدتی پیش معاونت فرهنگی اجتماعی ناجا در راستای الگو سازی و نهادینه کردن مسئله حجاب و عفاف اقدام به برگزاری جشنواره ای به نام چادر های آسمانی کرد.

در نظر داشته باشیم ؛ خصلت حیا یکی از شعبه های عقل شناخته شده است و این خصلت در انسان او را به سوی حفظ پوشش و عفت دعوت می کند که این مهم را در گفتار بزرگان می توان دید، در جملاتی فاخر از مولای پرهیزگاران امیر مومنان علیه السلام:

چون حیا و شرم زیباست.

حیا کلید هر خیری است.

عفیف ترین شما با حیا ترین شماست.

اما در جامعه در حال گذار ما که مسیر سنت به مدرن را با شتاب بسیاری طی می کند گاه در نتیجه تبلیغاتی که از سوی بیگانگان صورت می گیرد احساس خود ارزشمندی در جامعه به ویژه برای دختران ضعیف می شود؛ این جاست که فضای حاکم بر جامعه از سلامت و بهداشت روانی کافی برخوردار نخواهد شد.

بحران هویت بدون شک مهمترین معضل اجتماعی هر جامعه ای می باشد بنابریان تغییر چشم اندازهای فرهنگی و سنتی که بیشتر پناهگاه محکمی برای هویت محسوب می شد نیاز به بازنگری دارد؛ بنابراین ضمن قدر دانی از معاونت فرهنگی نیروی انتظامی که اقدامی چنین آگاهانه و دلسوزانه در مسیر حفظ امنیت ملی فرهنگی و اجتماعی دارد پیشنهاد می کنم موارد ذیل را در برنامه های آتی کاووش کند؛ چرا که بی تردید امنیت فرهنگی و اجتماعی یکی از عوامل اصلی و اثر گذار بر امنیت ملی خواهد بود.

-نقش مادران در فرهنگ سازی عفاف و حجاب

-چیستی و کیفیت راهبردی حجاب از منظر ائمه علیه السلام

-نقش شهروندان در توسعه عفاف و حجاب در توسعه جامعه

-شیوه معاصر سازی زندگی خود با اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام

-جایگاه تربیت و رشد رفتاری و شناختی درباره حجاب

-نقش خانواده در نظام رفتاری آن درباره حجاب و پوشش

-حجاب و رسانه های داخلی و خارجی

-تاثیر تبلیغات در حجاب و عفاف

-نگاه اجتماعی به بانوان و نقش محوری تبلیغات انان بر حجاب

-دیگاه غرب و شرق در باره عفاف و حجاب

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *