کاهش 22 درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي در مازندران/ آموزش، نقش موثري در کاهش تصادفات دارد

فرمانده انتظامي استان در ششمين کميسيون تحول راهور با اشاره به کاهش 22 درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي در استان ، گفت: آموزش نقش موثري در بهره وري و کاهش تصادفات دارد .

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار “سيد محمود ميرفيضي” با اعلام اين خبر گفت: در پنج ماه نخست امسال در مجموع حوادث رانندگي درون شهري و برون شهري شاهد کاهش 16 درصدي حوادث رانندگي هستيم.

وي تصريح کرد: در همين ارتباط در طول سال جاري کشته شدگان حوادث رانندگي 22 درصد کاهش داشته است و عمده ترين علل بروز حوادث رانندگي انحراف به چپ، تخطي از سرعت مطمئنه و عدم توانايي راننده در کنترل وسيله نقليه، عدم توجه به جلو و عدم رعايت حق تقدم اعلام شد.

فرمانده انتظامي استان مازندران، نقش آموزش را در بهره وري و کاهش حوادث رانندگي موثر دانست و افزود: بي ترديد نقش آموزش و اطلاع رساني در کاهش حوادث رانندگي بسيار موثر است.

وي با تاکيد بر استفاده حداکثري از توانمندي ها و ظرفيت هاي موجود، گفت: با تجزيه و تحليل آمار و توجه به وضعيت جغرافيايي و بومي منطقه، مي توان حوادث جاده اي و ترافيک را مديريت کرد.

سردار ميرفيضي با تاکيد بر حضور هدفمند ماموران پليس راه و راهور در محورهاي مورد نياز بر تشديد اقدامات کنترلي و اعمال قانون در راستاي کاهش حوادث رانندگي تاکيد کرد.

فرمانده انتظامي استان مازندران همچنين بر استفاده از ظرفيت دهياران در حوزه راه هاي روستايي تاکيد کرد و افزود: براي نصب تابلوهاي هشدار دهنده در محورهاي روستايي با تشکيل جلسات هماهنگي با دهياري ها و تقويت نيروهاي گشت پليس راه در ساعات پرحادثه از بروز حوادث پيشگيري شود.

سردار ميرفيضي با اشاره به در پيش بودن روزهاي پاياني فصل تابستان و افزايش مسافرت ها در اين ايام بر ضرورت تشديد طرح هاي ترافيکي و انتظامي در محورهاي مواصلاتي استان و معابر عمومي درون شهري، تاکيد کرد.

وي افزود: روانسازي ترافيک، برقراري نظم، امنيت، آسايش و آرامش، انضباط اجتماعي و ترافيکي، برخورد با ناهنجاري هاي اجتماعي و اخلاقي، برخورد با تخلفات راهور و تخلفات حادثه ساز از جمله ماموريت هاي پليس در طرح ويژه تابستان است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *