اقدام و عمل، ملت–دولت، امیدوار و استوار – ۴ /

بانک کشاورزی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تا پایان سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۱۴۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش شیلات و آبزی پروری پرداخت کرده است.
به گزارش سادس به نقل از رویکرد با توجه به مشکلات زیست محیطی نظیر گرمایش زمین که در سطح جهانی سلامت کره زمین را تهدید می کند، پرورش آبزیان به عنوان منابع غنی و ارزشمند مواد غذایی مورد توجه کشورها قرار گرفته است.

بانک کشاورزی به منظور تامین امنیت غذایی جامعه، اشتغالزایی و استفاده بهینه از آب های سطحی کشور، همواره از طرح های پرورش آبزیان ، طرح های نوین نظیر پرورش ماهی در قفس و مزارع چند منظوره پرورش ماهی، حمایت مالی و کارشناسی داشته به طوری که از ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر و امید تا پایان سال ۹۴ بالغ بر ۱۷۰۰۰ فقره تسهیلات پرورش آبزیان در سطح کشور پرداخت شده است.

خاطر نشان می شود دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی، به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که مورد تائید مقام معظم رهبری و در دستور کار دولت تدبیر و امید است، پرداخت تسهیلات به طرح های آبزی پروری را جزو اولویت ها قرار داده است .

این بانک همچنین به منظور ترویج و توسعه روش های نوین و اقتصادی آبزی پروری و مدیریت منابع آبی ، حمایت از طرح های پرورش ماهی در قفس را با پرداخت تسهیلات با نرخ ترجیحی به صورت جدی مورد نظر قرار داده است که از جمله دستاوردهای آن می توان به احداث بزرگ ترین طرح مکانیزه پرورش ماهی در قفس خاورمیانه به ظرفیت ۳۰۰۰ تن در استان هرمزگان اشاره کرد که در سایت زمینی به مساحت ۲.۵هکتار و سایت دریائی به مساحت ۶۰ هکتار اجرا شده و بانک کشاورزی با پرداخت ۶۹۰ میلیارد ریال تسهیلات در اجرای آن مشارکت کرده است.

بانک کشاورزی امیدوار است با تکیه بر توان و تخصص کارشناسان خود، استفاده از فرصت پسابرجام برای واردات دانش نوین، حمایت دولت تدبیر و امید و ظرفیت های خدادادی کشور، بتواند در راه بهینه سازی و افزایش تولیدات شیلات و آبزیان در کشور و توسعه صادرات آبزیان به سایرکشورها گام های موثری را بردارد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *