بیشترین تخلفات سرعت در سمنان قم وخراسان رضوی

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری مهر سرهنگ  محمد کرمی اسد با اشاره به این که برخورد با سرعت غیرمجاز خط قرمز پلیس در تعطیلات نوروزی بوده است، افزود: بر اساس نرخ‌های جدید قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی رانندگانی که سرعت غیرمجاز داشته باشند از ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون ریال جریمه می‌شوند.

وی به بیشترین استان‌هایی که تخلفات سرعت در آنها ثبت شده اشاره کرد و گفت: استان سمنان با ۳۵ هزار تخلف، قم ۲۷ هزار، خراسان رضوی ۲۱ هزار، یزد ۱۵ هزار و ۷۰۰ و کرمان ۱۴ هزار تخلف بیشترین تخلفات سرعت غیرمجاز را داشته‌اند.

به گفته رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از ۲۶۰ هزار تخلف سرعتی ثبت شده در نوروز امسال به ۱۶۰ هزار راننده از طریق پیامک تخلفشان اطلاع داده شده است.

رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با بیان این که بر اساس آمارها حدود ۴۹ درصد حوادث نوروز امسال از شکل واژگونی بوده است افزود: دلیل اصلی وقوع این حوادث در کنار خستگی و خواب آلودگی، سرعت غیرمجاز است.

وی به بیشترین سرعت‌های غیرمجاز در نوروز اشاره کرد و افزود: بر اساس اطلاعات دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های کشور ۲۵ اسفند ۹۴ یک دستگاه هیوندای جنسیس با ۱۹۹ کیلومتر بر ساعت بیشترین سرعت را در نخستین روز طرح نوروزی ۹۵ به خود اختصاص داد.

وی تاکید کرد: همچنین ۲۹ اسفند ۹۴ و ۱۴ فروردین امسال به ترتیب یک دستگاه بنز و یک دستگاه هیوندا هر دو با سرعت ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت در محور قم، ۱۴ فروردین همچنین یک دستگاه میتسوبیشی با ۱۸۹ کیلومتر بر ساعت در محورهای استان فارس، ۷ فروردین یک دستگاه بنز با ۱۸۳ کیلومتر بر ساعت در محور قم، ۱۳ فروردین یک دستگاه ماکسیما با ۱۸۲ کیلومتر بر ساعت در محور زنجان و ۲۶ اسفند ۹۴ نیز یک دستگاه پژو با ۱۸۱ کیلومتر بر ساعت در محور میناب استان هرمزگان رکورددار سرعت غیرمجاز در جاده‌های کشور بوده‌اند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *