انهدام 2 باند سرقت در قم

فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری 16 عضو دو باند سرقت منزل در قم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 157 سارق منزل در قم، دستگیر و 200 فقره سرقت کشف شده است.
 به گزارش سادس به نقل از جام نیوز”، سردار کاظم مجتبایی در جمع خبرنگاران در پلیس آگاهی استان قم گفت: مأموران پلیس آگاهی استان قم با انجام اقدامات اطلاعاتی16 عضو دو باند سرقت منزل را شناسایی و در چندین عملیات آنها را دستگیر کردند. مأموران پس از مراجعه به محل‌های سرقت با انجام اقدامات پلیسی، سرکرده یکی از این باندها را شناسایی و در عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: با حمایت و پشتیبانی دادستان قم سایر اعضای این باند طی هماهنگی‌های قضایی صورت گرفته در یکی از استان های غربی، شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: این باند 12 نفره در گروه های سه یا چهار نفره وارد استان قم شده و پس از چندین فقره سرقت بلافاصله از شهر خارج و به استان خود عزیمت می کردند. در عملیات دیگر نیز توسط مأموران چهار عضو یک باند شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اعتراف اعضای این دو باند به 64 فقره سرقت منزل در قم، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 157 نفر سارق منزل در قم دستگیر و بیش از 200 فقره سرقت کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اهتمام پلیس قم در امر پیشگیری و مبارزه با سرقت منزل، دلیل اهمیت این موضوع را ایجاد بار روانی برای خانواده ها ذکر کرد.

مجتبایی با بیان اینکه تمامی سارقان دستگیر شده غیر بومی هستند، توصیه کرد:مردم نسبت به محافظت از منازل خود با تقویت حفاظت های فیزیکی مانند نصب دوربین جدی تر عمل کنند چون تجهیزات اپتیکی سرعت عمل پلیس را در شناسایی سارقان بیشتر می کند.

وی گفت:قم یکی از استان های مهم کشور بوده و امنیت آن برای مسئولان کشوری نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است بنابراین پلیس موضوع پیشگیری و مبارزه با سرقت را با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت با جدیت هرچه تمام تر در دستور کار خود قرار داده است.

مجتبایی با بیان اینکه بیشتر سارقان جرم اولی هستند، تاکید کرد: مجازات ها به گونه ای باشد که افراد مجددا مرتکب جرم نشوند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *