رسیدگی دقیق، به هنگام و هدفمند پلیس ۱۱۰، بسترساز اعتماد عمومی مردم

جانشین فرماندهی انتظامی استان -مرکزی- با اشاره به نقش پیشگیری در ایجاد امنیت اجتماعی، رسیدگی دقیق ، به هنگام و هدفمند پلیس ۱۱۰ به مطالبات شهروندان را بسترساز اعتماد عمومی آنان نسبت به عملکرد پلیس دانست.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” یوسف سپهوند ” در کمیسیون تخصصی ساماندهی ۱۱۰ پلیس استان مرکزی، گفت: نیروی انتظامی همواره با اتخاذ رویکردهای علمی و کارآمد به دنبال پیشگیری از جرم است.

وی افزود :‌ ارتقاء آموزش و آگاه سازی کارکنان، تدوین اخلاق حرفه ای پلیس، تقویت نظارت سازمانی بر کارکنان، افزایش توان عملیاتی پلیس در حوزه ماموریت های ۱۱۰ و بستر سازی نظارت شهروندان بر عملکرد پلیس از طریق سامانه تلفنی ۱۹۷ از جمله اقداماتی است که در راستای افزایش توانمندی پلیس استان برای ارائه خدمات کیفی اجرایی شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: نیروی انتظامی با رسیدگی دقیق، به هنگام و هدفمند به مطالبات و نیازهای فوری مردم، بی تردید بستر ساز اعتماد عمومی آنان نسبت به عملکرد پلیس در حوزه های مختلف ماموریتی خواهد شد که این امر خود شکل دهنده امنیت پایدار در سطح جامعه خواهد بود.

سرهنگ سپهوند اظهار داشت: هدف از برنامه های حضور مشهود پلیس در جامعه، بازدارندگی از جرم از طریق حضور مقتدر پلیس در صحنه، برقراری نظارت و ایجاد اطمینان عمومی در مورد امکان دسترسی سریع به پلیس است که با تقویت گشت فوریت های پلیس ۱۱۰، دسترسی سریع مردم به خدمات انتظامی به شکل مطلوب در استان در حال افزایش است.

این مقام ارشد انتظامی استان مرکزی عملکرد حرفه ای و دلسوزانه نیروی انتظامی در حوزه های ماموریتی مختلف را موجب همگام شدن مردم با پلیس دانست و یاد آورشد: مدارا با مردم و گشاده رویی در برخورد با ارباب رجوع، موجب عزت و افتخار نیروی انتظامی در جامعه می شود.

وی هدف از برگزاری کمیسیون کیفی سازی ۱۱۰ را بررسی چالش ها و مشکلات اجرایی پلیس استان در رابطه با تماس های ۱۱۰ اعلام و بیان کرد: رسیدگی و ارائه و راهکار های مناسب برای حل مشکلات باید با برنامه ریزی دقیق و منسجم صورت گیرد.

سپهوند افزود: توفیق در اجرای راهبرد جامعه محوری مستلزم حضور مشهود پلیس در جامعه، اطلاع رسانی به مردم، حمایت از بزه دیدگان و کمک به شکل گیری و ارتقای مشارکت های پیشگیری از جرم است که تنها با مشارکت شهروندان تحقق می یابد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به تأثیر رفتار مودبانه پلیس با مردم در ارتقاء امنیت اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار در جامعه خاطر نشان کرد: برخورد خوب و مودبانه با مردم نقش ارزنده ای در جلب مشارکت های مردمی و حفظ امنیت در جامعه دارد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *