کاهش حوادث ترافیکی نیازمند عزم ملی و درک مشترک دارد

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در یادداشت خود تاکید کرد: کاهش حوادث ترافیکی نیاز به یک عزم ملی و درک مشترک دارد با همت کلیه نهادهای دولتی و عمومی، رسانه ها، اندیشمندان، هنرمندان و آحاد جامعه بایستی تعداد کشته های سوانح ترافیکی بنابر فرمایش مقام معظم رهبری به حداقل ممکن برسد.

به گزارش  ساددس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “مراد مرادی” در یادداشت خود آورده است: سالانه در کشور ما افراد زیادی به علت سوانح ترافیکی جان خود را از دست می دهند و تعداد بسیاری نیز دچار ناتوانی و معلولیت های جسمی می شوند.

متأسفانه قربانیان حوادث ترافیکی بیشتر از گروه سنی جوان و مولد جامعه هستند بطوریکه میانگین سنی آنها حدوداً‌ ۳۵ سال است.

تصادفات خسارت های غیرقابل جبرانی به اقتصاد کشور وارد می کند به گونه ای که خسارت های ناشی از سوانح حدودا‌ ۷% تولید ناخالص ملی کشور را شامل می شود.

با تلاش و زحمات بی وقفه پلیس راهور در سایه همدلی و هماهنگی با دیگر دستگاه های مؤثر،‌ سیر صعودی کشته ها مهار شده و کاهش بسیار محسوسی را نشان می دهد.

بر اساس آمار پزشکی قانونی،‌ تعداد کشته‌ها از ۲۵ هزار نفر در سال ۱۳۸۵ به کمتر از ۱۷ هزار نفر در سال ۱۳۹۴ رسیده است، این میزان کاهش کشته ها با توجه به رشد روز افزون تعداد خودرو،‌ توفیق بزرگی برای کشور ایران اسلامی محسوب می شود، این موفقیت مرهون همت و تلاش و کار جهادی نیروهای پلیس و دیگر مسئولان امدادی و خدماتی در حوزه حمل و نقل است.

کاهش تلفات ناشی از حوادث ترافیکی از منویات مقام معظم رهبری بوده و بنابر تدابیر سردار  ” اشتری ” فرمانده ناجا از اولویت های اصلی و استراتژی اساسی پلیس راهور نیز به شمار می آید.

در برنامه و چشم انداز پلیس راهور در کاهش حوادث ترافیکی،‌ پیگیری ارتقاء ایمنی خودرو، توسعه تجهیزات و سیستم‌های ایمنی خودرو، توسعه زیرساخت های شبکه معابر، بهره گیری از تجهیزات هوشمند در کنترل تخلفات و مدیریت ترافیک، ارتقاء فرهنگ رانندگی و اصلاح رفتار صحیح کاربران ترافیکی مورد توجه جدی قرار گرفته و از اهمیت خاصی برخوردار است.

معتقدم، ایمنی خودرو و راه بایستی خطای انسانی را به حداقل برسانند به عبارت دیگر بایستی راه و خودرو بخشنده باشند.

کاهش حوادث ترافیکی نیاز به یک عزم ملی و درک مشترک دارد انشاءالله همه نهادهای دولتی و عمومی، NGO ها، رسانه ها، صاحبنظران، اندیشمندان، هنرمندان و همه افراد جامعه بایستی تلاش کنند که تعداد کشته های سوانح ترافیکی بنابر فرمایش مقام معظم رهبری به حداقل ممکن برسد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *