کد خبر: 167616تاريخ انتشار : ۲۲:۱۳:۳۳ - سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

با تهران مهربان باشیم

با تهران مهربان باشیم


شهردار منطقه ۱۲ از پویش «مهربان باشیم» رونمایی کرد.

به گزارش سادس، علی محمد سعادتی عصر امروز در آیین رونمایی از پویش «هشتک مهربان _ باشیم» با بیان اینکه بر این باور هستیم که هیچ اتفاقی در شهر تهران بدون همراهی و نقش‌پذیری مردم قابلیت ماندگاری ندارد، گفت: اگر مردم در اتفاقات شهری حضور نداشته باشند مساله پایدار و ماندگار نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه با همفکری ستاد محیط زیست تهران کمپین مهربان باشیم با محوریت منطقه ۱۲ که قلب تاریخی تهران است، آغاز به کار خواهد کرد، گفت: در این پویش با توجه جدی به محیط زیست شهری، زباله و انرژی سعی شده است که یک تلنگر و یادآوری به مردم شود که باید این میراث گران‌بها را برای نسل‌های بعدی به یادگار بگذاریم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی منطقه ۱۲ با بیان اینکه این منطقه روزانه یک و نیم تا دو میلیون نفر شهروند را پذیرایی می‌کند، گفت: منطقه ۱۲ شبکه اصلی حمل‌ونقل است و می‌تواند تحرک خوبی برای کمپین‌های اجتماعی باشد.

وی با بیان اینکه در بازار تهران کمپین «دست به کار شویم» برای کاهش زباله‌های سطح بازار راه‌اندازی شده و کسبه نیز مشارکت زیادی داشته‌اند، گفت: معتقدیم که می‌توانیم در تاریخی‌ترین منطقه تهران که از قضا شلوغ‌ترین منطقه نیز هست و بحث تغییر الگوی مصرف و فرهنگ‌سازی‌های زیست‌محیطی را اجرایی کنیم.

انتهای پیام