کد خبر: 183740تاريخ انتشار : 15:27:36 - شنبه 29 فوریه 2020

گزارش/

فصل هم دلی برای نابودی ویروس منحوس

ویروس کرونا چند روزی است مهمان ناخوانده مردم ایران شده است، جدا از مخاطرات این ویروس که باعث نگرانی مردم شده است متاسفانه تعدادی سودجو به احتکار و گرانفروشی مایحتاج مردم از جمله ماسک و مواد شوینده اقدام کردند.

فصل هم دلی برای نابودی ویروس منحوس

کرونا تقریبا به اکثر کشورهای دنیا سرایت کرده است مردم کشورهای دیگر برخلاف مردم ایران که فصلی از همدلی و همکاری را برای نابودی این ویرویس رقم زده اند، رفتارهای غیر انسانی از خود نشان میدهند.

خالی کردن فروشگاه ها از لوازم بهداشتی و خوراکی  در ایتالیا یا درگیری مردم ژاپن برای خرید ماسک نمونه های از رفتارهای ناهنجار و غیر مدنی مردم کشورهای دنیا در مقابله با کرونا است.

در ایران  هم  متاسفانه  تعدادی سودجو به احتکار و گرانفروشی مایحتاج مردم از جمله ماسک و مواد شوینده اقدام کردند.


 در مقابل این معدود افراد شاهد از خودگذشتگی کادرهای پزشکی، نیروهای امدادی، نظامی، انتظامی و مجموعه خدمات عمومی برای کمک رسانی به مردم هستیم، مردم ایران که قدردان محبت مجموعه جهادگران مبارزه با کرونا هستند فصل همدلی را با اقدامات خود جوش رقم زده اند.


پخش ماسک و مواد شوینده رایگان توسط مردم، حضور نیروهای جهادی امدادگر در محیط های ایزوله برای خدمات رسانی به بیماران، فعالیت چند شیفته شرکت ها و کارخانه های مربوط به لوازم مورد نیاز برای مقابله با کرونا نمونه ای از عزم ملی مردم ایران برای مقابله با کرونا است.

تشکر رهبر انقلاب از زحمات پزشکان و پرستاران در مبارزه با کرونا

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با تشکر صمیمانه از وزارت بهداشت و همکاران وزیر، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست اندرکاران پزشکی کشور در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کردند: این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت.

متن سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم. بنده میخواهم صمیمانه تشکر کنم از پزشکان و پرستاران و مجموعه‌ی دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه‌ی با این بیماری‌ای که اخیراً در کشور به‌وجود آمده. همچنین تشکر کنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه‌ی همکاران آقای وزیر بهداشت در این مجموعه به خاطر تلاشهایی که میکنند و زحمتی که میکشند. من برنامه‌ی امروز را فقط ترتیب دادم برای همین که این تشکر را بکنم در حضور آقای دکتر مرندی رئیس محترم فرهنگستان علوم پزشکی. دوست داشتم که این تشکر قلبی خودم را به همه‌ی برادران و خواهران محترم پزشک و پرستار و کادرهای درمانی عرض بکنم. ان‌شاءالله که موفق باشید. کارتان بسیار با ارزش است. هم ارزش جامعه‌ی پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا میبرد که برده، هم مهمتر از این، ثواب الهی است که خدای متعال قطعاً به شما اجر خواهد داد و ثواب خواهد داد و امیدواریم که ان‌شاءالله این کار برجسته و سنگین خیلی هم طولانی نشود و ان‌شاءالله زودتر کلک این ویروس منحوس گرفته بشود ان‌شاءالله. ان‌شاءالله همه‌تان موفق باشید.

ارسال