کد خبر: 182309تاريخ انتشار : ۰:۰۲:۴۳ - پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸

راه های فرعی گیلان زیر برف است

راه های فرعی گیلان زیر برف است


سادس/گیلان معاون رئیس جمهور با بیان اینکه راه های فرعی گیلان زیر برف است، تصریح کرد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.

محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران گیلان در جمع خبرنگاران، ضمن قدردانی عملکرد مثبت هواشناسی درخصوص پیش بینی خوب و به موقع بارش برف، اظهار کرد: براساس اطلاعیه های سازمان هواشناسی کلیه دستگاه های اجرایی به صورت آماده باش بودند.

وی مشکلات استان گیلان به دنبال بارش سنگین برف را به سه حوزه راه، برق و آب تقسیم کرد و یادآور شد: متاسفانه در حوزه راه با حجم بالایی از تردد خودروها در ورودی قزوین – رشت طی روزهای برفی مواجه شدیم. در حالی که پیش بینی های هواشناسی از بارش برف سنگین خبر داده بود، از مردم انتظار همکاری بیشتری با راهداری و پلیس راه داشتیم تا مشکلات به حداقل برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به گزارش پلیس راه مبنی بر همراه نداشتن تجهیزات زمستانه بیش از ۷۰ درصد خودروهای ورودی به گیلان، عنوان کرد: کندی تردد و ترافیک خودروها موجب شد ماشین آلات راهداری در برفروبی با مشکل مواه شوند.

نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر راه های اصلی استان ما باز بوده اما بدون مشکل نیست، گفت: متاسفانه برخی از خودروها همچنان دچار حادثه می شوند و راه را بند می آوردند و ترافیک ایجاد می کنند.

وی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر گسیل تجهیزات راهداری استان های همجوار به گیلان، خاطرنشان کرد: تا فردا کلیه راه های اصلی استان کاملا برفروبی و تردد سهل تر خواهد شد و سپس بازگشایی راه های فرعی را آغاز خواهیم کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه راه های فرعی گیلان زیر برف است، تصریح کرد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.

نوبخت از پارگی کابل ها و سیم کشی ها و از مدار خارج شدن ۱۴ پست برق استان خبر داد و یادآور شد: هر پست برق چندین هزار مشترک را تجت پوشش قرار می دهد.

وی با بیان اینکه از ۲۵۰ هزار مشترک بدون برق گیلان در حال حاضر ۸۰ هزار نفر در خاموشی به سر می برند، اظهار کرد: تا پایان وقت فردا مشترکین بدون برق به زیر ۱۰ هزار خواهد رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان مشکل آب شهری و روستایی را به واسطه قطع برق و عدم پمپاژ آب دانست و متذکر شد: هم اکنون ۵۰۰۰ مشترک شهری آب ندارند و بیش از ۴۰۰ روستا درگیر مشکل قطع آب هستند که به محض وصل شدن برق تا فردا، مشکل آب حل می شود.

نوبخت به مشکلات درون شهری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: مقرر شده هم راه های اصلی و هم معابر محلات بازگشایی شود و در دومین جلسه ستاد مدیریت استان که فردا عصر برگزار خواهد شد، از کلیه دستگاه ها مجددا گزارش خواهیم گرفت.

انتهای پیام
ارسال