کد خبر: 180823تاريخ انتشار : 12:20:21 - یکشنبه 26 ژانویه 2020

گزارش/

مالیات از خانه های لوکس و خودروهای لاکچری، راهکاری برای حمایت از نیازمندان

مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 مبنی بر اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس راهکار و روشی معقول برای فقرزدایی، حمایت از نیازمندان و محرومان و ساماندهی حاشیه شهرها می باشد.

مالیات از خانه های لوکس و خودروهای لاکچری، راهکاری برای حمایت از نیازمندان

روح‌اله بابایی صالح عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس  مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ مبنی بر اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس راهکار و روشی معقول برای فقرزدایی، حمایت از نیازمندان و محرومان و ساماندهی حاشیه شهرها عنوان کرد.

وی با یادآوری اینکه برای تحقق اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس باید اراده لازم در مسئولان ذیربط به وجود آید، افزود: اینکه مبلغ حاصل از مالیات در اختیار بسیج سازندگی قرار می‌گیرد اقدامی مناسب است زیرا بسیج صداقت لازم را در هزینه‌کرد منابع برای مناطق محروم خواهد داشت.

انتظار می‌رود این مصوبه محقق شود تا بتوان بخشی از مشکلات نیازمندان را مرتفع کرد و با اخذ مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس و خالی  گامی جدی برای بهبود وضعیت محرومان برداشت.

براساس تصمیم کمیسیون تلفیق از محل مالیات خانه‌ها و خودروهای لوکس ۱۰ هزار میلیارد ریال برای مناطق محروم کشور، راه روستایی، آب شرب و ساماندهی حاشیه شهرها به بسیج سازندگی اختصاص می‌یابد تا از طریق امکاناتی که دارد با هزینه‌ای کمتر آن را در مناطق محروم هزینه کند.
ارسال