کد خبر: 179784تاريخ انتشار : ۲۲:۵۲:۳۴ - دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸

بسیج امکانات صندوق بیمه کشاورزان در استان‌های جنوبی برای کمک به سیل‌زدگان

بسیج امکانات صندوق بیمه کشاورزان در استان‌های جنوبی برای کمک به سیل‌زدگان


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مدیران استان‌های فارس، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان دستور داد تا هرچه سریعتر با بسیج امکانات و تجهیزات خود به یاری سیل‎زدگان استان سیستان و بلوچستان بشتابند.

به گزارش سادس علی شیرکانی ضمن ابراز همدردی با مردم استان سیستان و بلوچستان که در روزهای اخیر با سیل و طغیان رودخانه‌ها دست به گریبان هستند، از مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان‌های جنوبی و همجوار مناطق سیل‌زده استان خواست تا با نیروهای امدادی نهایت همکاری را برای کمک به مردم انجام دهند و امکانات و تجهیزات صندوق در استان‌ها را برای امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان اختصاص دهند.

وی همچنین به مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان سیستان و بلوچستان دستور داد تا در اسرع وقت، برآوردی از خسارات وارده به روستاییان و کشاورزان منطقه که عموما از بیمه‌شدگان یا مستمری‌بگیران صندوق هستند، ارائه دهد.

به گزارش اداره‌ کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،  حجم زیاد بارندگی دو روز اخیر در منطقه بلوچستان در جنوب سیستان و بلوچستان موجب طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری‌شدن سیلاب در تعداد زیادی از شهرستان‌های منطقه شده و خسارات زیادی به زیرساخت‌ها و منازل مردم وارد کرده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها، شهرستان‌های دلگان، کنارک و چابهار و روستاهای این مناطق، بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند و به بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در این مناطق خسارت وارد شده است.

انتهای پیام
ارسال