کد خبر: 171944تاريخ انتشار : 10:00:36 - سه‌شنبه 8 اکتبر 2019

اعزام 4000 نیروی پلیس به سه استان مرزی اربعین

اعزام 4000 نیروی پلیس به سه استان مرزی اربعین


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا چهار دلیل منتهی به وقوع تصادفات برای زائران اربعین را اعلام کرد و از اعزام نیروهای کمکی پلیس راهور به سه استان مرزی به منظور مدیریت ترافیک خبر داد.

به گزارش سادس، سردار سید کمال هادیانفر در مراسم بدرقه مأموران پلیس راهور ناجا برای پوشش ترافیکی مراسم اربعین که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: امروز مأموران ما به عنوان خادم‌الحسین در خدمت زائران اربعین حسینی هستند و از فردا استقرارشان در سه استان مرزی کرمانشاه، ایلام و خوزستان آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه چندین سال است که پلیس راهور ناجا افتخار خدمت به زائران اربعین حسینی را دارد، گفت: سال گذشته و پس از پایان مراسم اربعین حسینی، پلیس راهور اقدام به آسیب‌شناسی طرح کرده و با حل آسیب‌ها طرح ترافیکی اربعین 98 را اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه مرحله اول این طرح از هشتم مهرماه با حضور نیروهای پلیس راهور استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان آغاز شد، گفت: در این مرحله تمهیدات ترافیکی در این استان‌ها به مرحله اجرا درآمد. امروز نیز با حضور نیروهای نظارتی و کنترلی اعزام شده از سوی پلیس راهور که بیش از 4000 نفر هستند مرحله دوم این طرح آغاز شده ودر مجموع بیش از 6500 نفر از مأموران پلیس راهور در سه استان کرمانشاه،‌ایلام و خوزستان مستقر شده و طرح ترافیکی ویژه اربعین را اجرا خواهند کرد.

بیشترین علل منجر به تصادفات زائران اربعین

هادیانفر بیشترین علل منجر به تصادفات در طول مسیر زائران اربعین را عدم مهارت کافی رانندگان، عدم آشنایی با راه‌ها، شتاب و عجله در رانندگی و خواب‌آلودگی اعلام کرد و گفت: در همین راستا نیز به تمام مأموران پلیس راه چه در سه استان مرزی و چه در استان‌های واقع شده در مسیر زائران اربعین، هشدارهای لازم ارائه شده و از آن‌ها خواسته‌ایم که به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به دلایل وقوع تصادفات نیز گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو چهار دلیل عمده وقوع تصادفات رانندگی در کشور است که لازم است زائران اربعین نیز این مسئله را مد نظر قرار دهند.

وی سه هدف عمده اجرای طرح ترافیک اربعین را مدیریت ترافیک در طول راه‌های کشور، ایمنی تردد خودروها و زائران اعلام کرد و گفت: مدیریت ترافیک از سوی همکاران من در جاده‌های منتهی به سه پایانه مرزی انجام خواهد شد و درخواست ما از زائران نیز این است که با پلیس نیز همکاری داشته باشند.

سردار هادیانفر اضافه کرد: ایمنی تردد نیز مسئله مهمی است. تمامی اتوبوس‌های ما مجهز به سامانه «سپهتن» هستند اما خودروهای سواری نیز باید نکات ایمنی را رعایت کنند چرا که سال گذشته بیش از 65 درصد از زائران اربعین توسط خودروهای شخصی تردد کردند از این رو بستن کمربند ایمنی، عدم سبقت غیرمجاز و رعایت سرعت مطمئنه جز مواردی است که باید مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: زائران پیاده نیز باید به هشدارهای پلیس توجه کنند به ویژه در هنگام حرکت در تاریکی هوا باید یکسری موارد را که از سوی پلیس به آن‌ها گفته می‌شود رعایت کرده و مد نظر قرار دهند.

سردار هادیانفر از مأموران پلیس خواست که با رفتاری محبت‌آمیز و با آرامش با زائران صحبت کنند و تا جایی که مقدور است اگر مرتکب تصادفات حادثه‌ساز و چندین تخلف نشده‌اند از اعمال قانون و توقیف خودروهایشان پرهیز کنند.

انتهای پیام