کد خبر: 170575تاريخ انتشار : 6:12:11 - شنبه 21 سپتامبر 2019

در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم

در مسابقات جهانی انتظار بیشتری از ایزدیار داشتیم/ مشخص نیست چند شناگر در پارالمپیک داشته باشیم
شاهین ایزدیار

سرمربی تیم ملی پاراشنا اعزامی به مسابقات جهانی لندن پس از کسب ۳ رکورد وردی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط شناگران گفت: برای مشخص شدن تعداد سهمیه‌های کسب شده توسط شناگران جهت شرکت در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، منتظر تصمیم نهایی از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک هستیم.

مهدی ضیایی در گفت‌وگو با سادس، با بیان این که در مسابقات جهانی لندن به دنبال کسب مدال و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نبودیم، اظهار کرد: هدف اصلی ما از شرکت در مسابقات جهانی لندن کسب رکورد ورودی بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ بود که این امر محقق شد. برای کسب سهمیه نیز منتظر تصمیم کمیته بین‌الملی پارالمپیک هستیم تا ببینیم چند سهمیه به پاراشنای ایران اختصاص پیدا می‌کند.

وی گفت: در حال حاضر در صد متر قورباغه سه شناگر اعزامی به لندن رکورد ورودی را کسب کردند که بعد از مشخص شدن تعداد سهمیه‌های پارالمپیک ۲۰۲۰، کمیته ملی پارالمپیک برحسب تعداد سهمیه‌های تخصیص یافته تعیین می‌کند از بین این سه شناگر کدام یک مسافر توکیو خواهند بود.

سرمربی تیم ملی پاراشنا اضافه کرد: در گذشته تنها شاهین ایزدیار در شنای معلولان مطرح بود و در دو دوره بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو تنها این شناگر حضور داشت، اما الان شرایط به گونه‌ای است که ایزدیار برای حضور دوباره در پارالمپیک آینده باید رقابت سختی با ۲ شناگر دیگر داشته باشد تا با ارتقای رکوردش بتواند برتری خود را برای حضور دوباره در پارالمپیک به اثبات برساند. بنابراین دیگر کسب سهمیه ملاک نیست و پارالمپیک باید تصمیم بگیرد کدام شناگر شایستگی حضور در توکیو را دارد.

ضیایی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات جهانی لندن از نظر کیفی بسیار بالا بود و ما امیدی به کسب مدال نداشتیم اما انتظار داشتم شاهین ایزدیار با توجه به این که رکورددار آسیااست در لندن بهتر از اینها ظاهر می‌شد. به هر شکل تا زمان مشخص شدن تعداد سهمیه‌های پاراشنا و تعیین نفر یا نفرات اعزامی به توکیو از سوی کمیته ملی پارالمپیک، شناگران ۸ ماه فرصت دارند تا امکان حضور خود را در این رویداد مهم تعیین کنند.

وی در پایان گفت: کسب جایگاه پنجم و ششم جهان توسط سینا ضیغمی و شاهین ایزدیار رتبه بدی نیست و ما را به آینده شنای معلولان امیدوارتر کرد.

انتهای پیام
ارسال