کد خبر: 170414تاريخ انتشار : ۱۹:۴۱:۲۱ - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

از گوگرد بالای بنزین تهران تا شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس

از گوگرد بالای بنزین تهران تا شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس


عدم تغییر ساعات تدریس در مقطع ابتدایی، وضعیت سلامت آب شرب کشور، توقف ساخت بزرگراه و دوطبقه کردن معابر پایتخت، شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس و گوگرد بالای بنزین توزیعی در تهران سرخط برخی خبرهای اجتماعی سادس در روزهای پایانی شهریور ماه هستند.

اداره اخبار اجتماعی پایگاه خبری دانشجویان ایران (سادس) امروز (۲۷ شهریور) ۶۰ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

انتقاد معاون محیط زیست از گوگرد بالای بنزین در تهران

تجریشی معاون سازمان حفاظت محیط زیست از غلظت بالای گوگرد توزیعی در تهران طی شهریور ماه انتقاد کرد و گفت: اندازه‌گیری‌های شهریور نشان می‌دهد که تقریبا غلظت بنزین گوگرد در این ماه تقریبا در هیچ یک از جایگاه‌های مورد بررسی زیر ۵۰ppm نبود و غلطت‌های بالا و اعداد سه رقمی در جایگاه‌های توزیع دیده شده است.

ترمز ساخت بزرگراه و دوطبقه کردن معابر پایتخت کشیده شد

محبوبه ذاکری سهی-معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ضمن تشریح رویکردهای طرح جدید جامع حمل و نقل اعلام کرد: مطالعات طرح جامع حمل و نقل جدید پایتخت با رویکرد ” کشیدن ترمز ساخت معابر بزرگراهی و دوطبقه کردن شبکه حمل و نقل شهر” در حال انجام است.

دوچرخه‌سواری در کشورهای مختلف چه قاعده و قانونی دارد؟

در سال ۱۹۶۸ میلادی “کنوانسیون وین درباره ترافیک راه‌ها”، پیمانی بین‌المللی که توسط ۷۳ کشور تصویب شده و برخی از مقررات استاندارد راهنمایی و رانندگی را در بین کشورهای امضا کننده ایجاد کرده است،  دوچرخه را به عنوان یک وسیله نقلیه تعریف کرد و بر حق دوچرخه‌سواران برای استفاده از جاده‌ها در این کشورها تاکید کرد.به طور کلی قوانین راهنمایی و رانندگی مربوط به دوچرخه را می‌توان به سه قسم مقررات مربوط به وسیله نقلیه، مقررات مربوط به استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری و قوانین راهنمایی و رانندگی تقسیم کرد.

جدیدترین اظهارنظر وزارت بهداشت درباره سلامت آب شرب کشور

مهندس غلامرضا شقاقی-رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت درخصوص وضعیت سلامت آب شرب کشور و همچنین نحوه عملکرد و پایش‌های وزارت بهداشت در زمینه سلامت آب، توضیح داد و گفت:در اکثر مناطق کشور بویژه در مناطق شهری،‌ آب شرب در شرایط مطلوبی قرار دارد و پس از نمونه‌گیری از آب مناطق مختلف، شاخص میانگین کشوری بالای ۹۸ درصد گزارش شده است که این نشان دهنده اوضاع مساعد در حوزه سلامت آب است. البته نمی‌توان این وضعیت مطلوب را شامل حال تمام استان‌های کشور دانست چراکه در برخی از شهرها چنین وضعیت مطلوبی از سلامت آب گزارش نمی‌شود.

مصدومان “دوچرخه‌سواری” رایگان درمان می‌شوند؟

دکتر قاسم جان‌بابایی درباره وضعیت درمان مصدومان احتمالی دوچرخه‌سواری، گفت: در حوادث ترافیکی ما از مردم پول درمان را دریافت نمی‌کنیم، بلکه فرد بیمه شخص ثالث دارد و بیمه این پول را به ما پرداخت می‌کند. حال اگر برای دوچرخه هم بیمه شخص ثالث گذاشتند، آنها هم به صورت رایگان درمان خواهند شد.

حاشیه‌نشینی و طرد شدن؛ زمینه‌ساز اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی

یک پژوهشگر حوزه اجتماعی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی و طردشدن اجتماعی دو مفهوم زمینه‌ساز اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی هستند، گفت: عدم وجود آموزش در مناطق حاشیه‌نشین آسیب‌های متعددی را تولید می‌کند.

استفاده از تعاونی‌ها برای رهایی جوانان از مشکلات بازپرداخت وام‌های اشتغالزایی

محمدمهدی تندگویان-معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح جزئیات نشست اولیه همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال جوانان، بر روی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها برای رهایی جوانان از مشکلات بازپرداخت وام‌های اشتغالزایی تاکید کرد.

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی‌کند

رضوان حکیم‌زاده-معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم، از اجرای طرح جامع خشونت زدایی از مدارس در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.

رویای «کیش شمال» از دل «آشوراده » می‌گذرد؟

طرح گردشگری آشوراده از آن طرح‌های پرحاشیه‌ایست که سه رئیس جمهور مختلف را به خود دیده است. حدود ۱۵ سال است که عده‌ای قصد دارند در اکوسیستم آشوراده، رؤیای کیش شمال را محقق کنند برای همین هم در تازه‌ترین اقدام، دست به ساخت جاده‌ای در شبه جزیره میانکاله زده‌اند.

 از دهه ۸۰ بنا به توافق سازمان محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی قرار شده که در آشوراده که شرقی‌ترین ضلع شبه‌جزیره میانکاله است؛ طرح گردشگری اجرا شود، اما به دلیل اختلافات گسترده در جزئیات طرح و مخالفت فعالان محیط زیست با ایجاد تأسیساتی مثل هتل در این منطقه، اجرای این پروژه به تعویق افتاده است تا اینکه سال گذشته بین مجری (سازمان همیاری شهرداری گلستان) و ناظر (سازمان محیط زیست) توافق شد که طرح گردشگری آشوراده در قالب یک طرح طبیعت‌گردی با لحاظ نکات محیط زیستی اجرایی شود. 

شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس؛ از شرط تأهل تا نشستن روی صندلی جلو

سردار محمدرضا مهماندار-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بایدها و نبایدهای سرویس‌های مدارس را تشریح کرد و از برخورد جدی پلیس با تخلفات سرویس‌های مدارس خبر داد و گفت:برای آنکه راننده‌ای بتواند به عنوان سرویس مدرسه فعالیت کند خود و خودرویش باید دارای شرایطی باشد از جمله اینکه خود فرد باید حتما دارای گواهی‌نامه پایه ۳ بوده که دو سال از دریافت آن گذشته باشد، همچنین باید ۲۳ سال تمام داشته باشد. همچنین راننده باید دارای سوء پیشینه نبوده و شرایطش برای فعالیت به عنوان راننده سرویس مدرسه تأیید شود.

به گزارش سادس، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی سادس به شرح زیر است:

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی‌کند/ خشونت‌زدایی از مدارس

جدیدترین اظهارنظر وزارت بهداشت درباره سلامت آب شرب کشور

ترمز ساخت بزرگراه و دوطبقه کردن معابر پایتخت کشیده شد

شروط پلیس برای سرویس‌ مدارس؛ از شرط تأهل تا نشستن روی صندلی جلو

رویای «کیش شمال» از دل «آشوراده » می‌گذرد؟

انتهای پیام
ارسال