کد خبر: 162973تاريخ انتشار : ۲۱:۱۵:۲۵ - شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

نابسامانی ورود تماشاگران به ورزشگاه، در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال تکرار نشود

نابسامانی ورود تماشاگران به ورزشگاه، در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال تکرار نشود
معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان

معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان گفت: نابسامانی ورود تماشاگران به ورزشگاه و شعارهای متعصبانه‌ای که سرمی‌دهند نباید در اردبیل و هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ جهان تکرار شود.

به گزارش سادس منطقه اردبیل، عبدالحمید احمدی در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل با قدردانی از تلاش همه دست‌اندرکاران در آمادگی اردبیل برای میزبانی از تیم‌های حاضر در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ جهان اظهار کرد: در کمتر از یک هفته به آغاز مسابقات والیبال ضرورت دارد نسبت به رفع نواقصات احتمالی اهتمام داشته، ایراداتی که در ارومیه شاهد بروز و ظهور آن هستیم برطرف شود.

وی مدیریت صحیح در ورود تماشاگران و جلوگیری از تجمع آن‌ها در اطراف ورزشگاه و محل اسکان تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها را، مهم دانست و خاطرنشان کرد: نباید اتفاق نامبارک ارومیه که منجر به مصدومیت سه بازیکن تیم ملی شد، در اردبیل تکرار شود یا عده‌ای بخواهند در ورزشگاه با سردادن شعارهای خاص فضای انحرافی ایجاد کنند.

معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: باید به تعداد صندلی تدارک دیده‌شده برای تماشاگران ورود آن‌ها را به ورزشگاه شاهد باشیم چرا که در ارومیه برای ۴ هزار و ۵۰۰ نفر ظرفیت سالن ۳ هزار بلیط فروخته شده بود اما در عمل بیش از ۶ هزار نفر تماشاگر وارد سالن شده بودند که این اتفاق می‌تواند حوادث ناگواری را به همراه داشته باشد.

احمدی، ضرورت مدیریت را در ورود تماشاگران به سالن و تدارک تلویزیون شهری در پارک‌ها و برخی از مناطق شهری را برای ارتقای نشاط اجتماعی یادآور شد و گفت: برای ورود بانوان نیز باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهیم تا از تداخل در ورود آقایان و بانوان جلوگیری شده، شاهد استقرار کم‌حاشیه بانوان در قسمتی از ورزشگاه باشیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست با لیدرها در ورزشگاه برای تشویق‌های مناسب و در شأن تیم ملی، تصریح کرد: آنچه که از سالن رضازاده بیرون می‌آید نام ایران و اهتزاز پرچم ایران باشد تا از نام بردن برخی عناوین و شعارهای نامطلوب جلوگیری شود.

معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان گفت: بر اساس چک‌لیست فدراسیون والیبال ضرورت دارد موارد ضروری مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه مباحث امنیتی و ایجاد آرامش در ورزشگاه، اطراف ورزشگاه و محل اسکان تیم‌ها بیش از هر زمان دیگری مورد دقت باشد.

احمدی ادامه داد: به هر امر جزئی توجه کنیم و از بی‌توجهی در این زمینه پرهیز داشته باشیم به‌طوری که در موضوع بلیط فروشی تمرکز ما باید بر ساماندهی درست در این امر و ممانعت از افرادی باشد که بدون بلیط می‌خواهند وارد سالن شوند.

وی اظهار کرد: بیش از یک میلیارد نفر در دنیا تماشاگر این بازی‌ها خواهند بود و ضرورت دارد از فرصت به‌وجود آمده در معرفی اردبیل و قابلیت‌ها و توانمندی‌های آن استفاده کنیم تا با برگزاری کیفی و امن مسابقات بتوانیم آوازه اردبیل را در جهان بیش از این اعتلا دهیم.

معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: اردبیل در سال‌های گذشته در برگزاری رویدادهای جهانی امتحان خوبی را پس داده است و امیدواریم با نظم و انضباط این مسابقه مهم برگزار شده و همچنان در سطح جهانی و بین‌المللی اردبیل به میزبان پرافتخار والیبال شهره شود.

احمدی با قدردانی از تلاش مسئولان استان اردبیل در آراستگی شهر و تنوع‌بخشی به تبلیغات محیطی و گستردگی این امر، تصریح کرد: این شایسته است که مسیر اردبیل – سرعین در قالب یک مسابقه پاک‌ورزی به بهترین شکل آراسته و زیباسازی شود.

انتهای پیام
ارسال