کد خبر: 160482تاريخ انتشار : ۹:۱۹:۱۹ - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

سابریست ایران: به خودمان ایمان داریم سهمیه المپیک را می‌گیریم

سابریست ایران: به خودمان ایمان داریم سهمیه المپیک را می‌گیریم
محمد رهبری شمشیربازی اسلحه سابر

ملی پوش شمیربازی ایران گفت: مسیر کسب سهمیه المپیک سخت است اما ما به خودمان ایران داریم و می‌دانیم که می‌توانیم به آن برسیم.

محمد رهبری در گفتگو با سادس درباره ی جام جهانی شمشیربازی سابر اسپانیا که اولین مرحله کسب سهمیه تیمی المپیک ۲۰۲۰ بود، بیان کرد: این مسابقات اولین رقابت برای کسب سهمیه المپیک تیمی بود و تمام تیم‌ها با تمام توان و انگیزه آمده بودند و نتیجه می‌خواستند. مسابقات خوبی بود و ما هم توانستیم امتیاز خوبی بگیریم و تمام ملی پوشان هم خوب بازی کردند.

او ادامه داد: ما هم به دنبال گرفتن نتیجه بودیم. از اول می‌دانستیم وضعیت خیلی خوبی داریم و می‌توانیم تیم‌ها را شکست دهیم و خوب هم بازی کردیم. ما در سه بازی پیروز شدیم و فقط یک بازی را واگذار کردیم و این شروعی برای مسابقات آینده بود.

رهبری در پاسخ به این پرسش که رسیدن به سهمیه المپیک مسابقه به مسابقه سخت‌تر می‌شود و چقدر آماده رویارویی با این سختی‌ها شده اند، تاکید کرد: مسیر کسب سهمیه المپیک سخت است اما ما به خودمان ایمان داریم و می‌دانیم که می‌توانیم سهمیه را بگیریم حتی ما می‌دانیم که شانس کسب مدال در المپیک هم داریم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در مسیر کسب سهمیه المپیک مهمترین نیازی که دارند چه چیزی است، گفت: خدا را شکر اوضاع خوب است و فدراسیون کم نمی‌گذارد. ما هم فقط تمرکزمان را روی مسابقات گذاشته ایم.

او در مورد حضور در جایزه بزرگ مسکو که به نظر می‌رسد جنبه آمادگی برای سابریست های ایران دارد، گفت: بله هم جنبه آمادگی دارد و هم به دنبال گرفتن امتیاز انفرادی هم هستیم.

انتهای پیام
ارسال