کد خبر: 160488تاريخ انتشار : ۱۱:۲۳:۳۲ - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

حبیبی: با دیدگاهی متفاوت تیم ملی هندبال را چیدم/ باید نسل جدید و جوان را پرورش داد

حبیبی: با دیدگاهی متفاوت تیم ملی هندبال را چیدم/ باید نسل جدید و جوان را پرورش داد
علیرضا حبیبی

مربی تیم ملی هندبال گفت: دیدگاه متفاوتی را در مورد انتخاب بازیکنان انجام دادم و قصد دارم نسل جدید و جوانی را در سایه نسل طلایی هندبال پرورش دهم.

علیرضا حبیبی در گفت و گو با سادس، در مورد اسامی تیم ملی هندبال اظهار کرد: نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی از بهترین‌های لیگ برتر هستند که بعد از بررسی‌های لازم انتخاب شدند. حتی با بسیاری از مربیان باشگاه‌ها صحبت کردیم تا شایسته‌ترین افراد به تیم ملی دعوت شوند.

مربی تیم ملی هندبال افزود: دیدگاه متفاوتی را در مورد انتخاب بازیکنان انجام دادم و قصد دارم باجوانگرایی، نسل جدید و جوانی را در سایه نسل طلایی هندبال پرورش دهم. باید حس رقابت به معنای واقعی در تیم ملی ایجاد شود. باید بازیکنان جوان تحت نظر قرار گیرند و حتی اگر در نهایت در ترکیب اصلی تیم ملی نباشند تا جایی که امکانات فدراسیون اجازه دهد در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند. می‌خواهم بازیکنان جوان‌تر از بازیکنان با تجربه استفاده کنند و به عنوان الگو بهترین استفاده را جهت رشد و ارتقا خود ببرند.

حبیبی گفت: در تیم ملی هندبال تا مسابقات انتخابی جهان کاملاً باز خواهد بود تا چنانچه بازیکنان شایسته دیگری حتی در فصل آینده، توان کمک به تیم ملی را داشته باشند به جمع ملی پوشان اضافه شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب اسامی تیم ملی به نوعی جوانگرایی شده است گفت: می‌توان گفت جوانگرایی، ولی در حقیقت هدف ایجاد نسل جدید و جوان در سایه نسل طلایی هندبال است. البته برای اینکه بیش از این فرصت را از دست ندهیم اولین اردو بدون حضور لژیونرها برگزار خواهد شد و لژیونرها پس از پایان مسابقات اروپا در اردوی دوم حضور خواهند داشت.

مربی تیم ملی هندبال در پایان گفت: باید از تمام زحمات مربیان داخلی و باشگاه‌ها، هیأت‌های استانی، فدراسیون هندبال و اصحاب رسانه تشکر کنم. اکنون بیش از پیش حمایت همه جانبه جامعه هندبال را خواستارم تا بتوانیم یک تیم خوب را روانه مسابقات انتخابی المپیک کنیم.

به گزارش سادس، مربی تیم ملی هندبال امروز ۳۰ هندبال لیست را به اردوی تیم ملی هندبال دعوت کرد. محمدعلی قاسمی، فرزاد رستمی، میلاد قلندری، یونس آثاری، جلال کیانی، وحید مسعودی، محمدرضا اورعی، ایمان یحیائی، علی رفیعی، علی مهدی زاده، مهرداد صمصامی، مسلم کاظمی، کامیار طاهری، میثم نوروزی، سعید پورقاسمی، افشین صادقی، امین یوسفی نژاد، مهران حسینی، مهدی موسوی، محمد ایوبی، مجتبی حیدرپور، امین کاظمی، علی شایسته، محمد صفری، سلامان بربط، مجتبی کرمیان، کیارش طاهری، علی رحیمی، امید سرپوشی و یونس بدیعی اسامی دعوت شده به اولین مرحله از اردوهای تیم ملی هندبال است.

انتهای پیام
ارسال