کد خبر: 155368تاريخ انتشار : ۵:۱۲:۵۰ - پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

گزارش/

افزایش ۲۸۶ کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه

مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه 560 میلیون مترمکعب افزایش یافته است .

افزایش ۲۸۶ کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار سادس  با اشاره به رهاسازی آب از سدها و رودخانه های استان به دریاچه ارومیه افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰٫۸۵ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ سانتی متر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه ۲۴۰۲ کیلومتر مربع است گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸۶ کیلومتر مربع افزایش داشته است.

سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب است تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته یک میلیارد با ۶۹۰ میلیون متر مکعب بود که نسبت به سال گذشته ۵۶۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است .

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی آب از سدهای استان بیان کرد: با استمرار مرحله دوم رها سازی آب از سد مهاباد حجم آب رهاسازی شده در مرحله دوم به ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است که رهاسازی های انجام شده در طول سال در وضعیت آب دریاچه موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح‌های انتقال آب به دریاچه ارومیه هنوز به بهره برداری نرسیده است، بیان کرد: سال آینده چندین طرح انتقال آب به دریاچه به بهره برداری می رسد که نقش بسزایی در احیای دریاچه ارومیه خواهد داشت.
انتهای پیام
ارسال