کد خبر: 153335تاريخ انتشار : ۱۲:۲۷:۲۹ - یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

معرفی روستای سرطان خیز ایران در «به اضافه مستند»

معرفی روستای سرطان خیز ایران در «به اضافه مستند»


مستند «طعم شور» در جدیدترین قسمت برنامه «به اضافه مستند» با موضوع بیماری سرطان به روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش سادس، در این قسمت و پس از پخش این مستند به کارگردانی محمدحسین جبلی جوان، احمد مافی (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص رادیوتراپی) و رضا خدابخشی (پزشک متخصص سازمان تامین اجتماعی) مهمان برنامه خواهند بود.

این دو مهمان درباره موضوع گسترش سرطان در کشور، عوامل موثر بر آن و تاثیر سبک زندگی و غذایی مردم بر ابتلا به این بیماری صحبت خواهند کرد. همچنین محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «طعم شور»، مستندی علمی پژوهشی از گسترش بیماری سرطان در سطح کشور، تحت تاثیر سبک زندگی و مصرف مواد غذایی خطرآفرین است.

در این مستند، ضمن بررسی عوامل ایجادکننده سرطان، تاثیر کودهای شیمیایی و دفع آفات و سموم کشاورزی به صورت تخصصی مورد بحث قرار می‌گیرد.

سوژه اصلی این مستند، روستایی در استان مازندران است که تعداد مبتلایان به سرطان در آن، بالاتر از میزان میانگین در سطح کشور است. مردم این روستا جلوی دوربین آمده و از عللی پرده برمی‌دارند که تاکنون اشاره کمتری به آن شده است. موضوع کشاورزی با کودهای شیمیایی، استفاده از سموم مختلف برای دفع آفات و…. از مهم ترین مباحثی هستند که توسط کشاورزان روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

این مستند ۴۰ دقیقه‌ای که به تهیه‌کنندگی روح‌الله رفیعی روز سه‌شنبه (۲۳ بهمن ماه) ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و تکرار آن روزهای چهارشنبه (۲۴ بهمن) ساعت ۹ و جمعه (۲۶ بهمن ماه) ساعت ۱۳:۳۰ است.

«به اضافه مستند» برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد.

این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

انتهای پیام
ارسال